Осучаснення пенсій в Україні триватиме до 2021 року, - Мінсоцполітики

Перший етап стосуватиметься понад 5 мільйонів пенсіонерів

В Україні осучаснення пенсій триватиме ще близько чотирьох років, до 2021 року. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає прес-служба міністерства.

"Ми не можемо в один крок подолати 11 розмірів середньої заробітної плати, на основі яких розраховувалися пенсії. Перший крок буде стосуватися 5,6 млн пенсіонерів - це ті, кому пенсії призначалися з 2008 по 2014 роки. У 2019 році пенсії будуть осучаснюватися тим, хто йшов на заслужений відпочинок в 2015 і 2016 роках за рівнем 2018 року. І так далі", - зазначив Рева.

За словами міністра, 2021 року розпочнеться нормальний процес індексації, що дозволить уникнути повернення розриву між розміром виплат новим пенсіонерам і тим, хто вийде на пенсію на рік раніше.

Сьогодні ці розриви становлять різницю в розмірі пенсій утричі й більше разів.

Щодо індексації пенсійною реформою передбачено, що з 2021 року індексація проводитиметься автоматично розміром не менше, ніж 50% від рівня інфляції і ніж 50% від рівня середньої заробітної плати.

Нагадаємо, обіцянки підвищити пенсії і скоротити дефіцит пенсійного фонду суперечать одна одній. Таку позицію висловила нардеп від "Народного фронту", голова комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...