banner banner banner banner

Опубліковані документи щодо процесу передачі Roshen у сліпий траст Rotshchild

Договір на довірчу власність був підписаний 14 січня 2016 року

Фото з відкритих джерел

Опубліковані документи щодо процесу передачі компанії президента України Петра Порошенка Roshen у сліпий траст Rotshchild, а також пояснення самого процесу передачі. Про це йдеться в заяві фінансового консультанта групи ICU та юридичного радника фірми Avellum.

У поясненні йдеться, що почався процес передачі в 2014 році, переговори щодо передачі в траст, а також сам процес підписання документів і передачі активів проходили в режимі конфіденційності.

Договір на довірчу власність був підписаний 14 січня 2016 року. Тоді компанія Prime Asset Partners, спеціально створена в якості тимчасового власника двох інших іноземних компаній, підписала договір на довірчу власність з трастовим підрозділом Rotshchild, який виступає трастовим керуючим для частки Порошенка в компанії Roshen, що підтвердили також і в фонді Rotshchild.

Підписанню трастової угоди передував тривалий період узгодження умов та проходження різних перевірок. Чимало роботи належало зробити і після підписання. Зокрема, була проведена реструктуризація володіння компанією Roshen. Для цього частка в ТОВ "ЦЕКК" (української холдингової компанії Roshen) була передана в іноземну структуру.

У січні 2016 року український фонд Prime Asset Partners (далі – "Фонд"), бенефіціаром якого є Порошенко, звернувся в Національний банк України та Мінекономіки за роз'ясненнями щодо необхідності отримувати ліцензію на інвестування за кордон при здійсненні такого внеску. В кінці січня Національний банк України направив до Фонду роз'яснення, в якому вказав, що для операції, яку запланував Фонд, ліцензія не потрібна. У лютому Фонд отримав відповідь Мінекономіки, в якій було зазначено, що запланована операція не підлягає ліцензуванню Мінекономіки. Дані роз'яснення були отримані в загальному порядку. Як відомо, строк розгляду запитів держорганами в Україні може тривати до місяця. Додайте сюди ще час на пересилку, а це вже півтора місяці затримки під час реалізації проекту.

Потім було узгодження формальностей з міноритарними акціонерами компанії Roshen - їм теж потрібно було пояснити суть взаємин з Rotshchild, яким чином буде здійснюватися подальша робота і т. д. За українським законодавством відчуження часток у ТОВ передбачає дотримання переважних прав інших учасників на їх придбання, а відповідно, потрібно було отримати від міноритаріїв відмови від таких переважних прав. Крім того, на деякі дії були потрібні і згоди подружжя міноритаріїв. Таким чином, кінець лютого і весь березень команда, яка працювала над проектом, була зайнята підготовкою до реструктуризації володіння групою.

Після закінчення підготовчих дій та оформлення всіх корпоративних документів і погоджень, був проведений внесок часток у ТОВ "ЦЕКК" в акціонерний капітал кіпрської холдингової компанії. Це було здійснено 25 березня.

Після цього, 4 квітня, Prime Asset Partners підписала передавальне розпорядження, яким передала в траст Rotshchild 100% акцій кіпрського холдингу (а, відповідно, і всю частку Петра Порошенка в компанії "Рошен").

В кінці квітня Rotshchild отримав новий сертифікат акцій, що підтверджує передачу їм кіпрської компанії.

Однак 18 травня журналісти "Слідство. Інфо" прямо заявили, що Prime Asset Partners здійснив виплату в розмірі декількох мільйонів євро на користь кіпрського холдингу, грунтуючись на реєстраційній формі щодо збільшення акціонерного капіталу кіпрської компанії, проте переклали її некоректно, стверджують юристи.

У формі зазначено, що статутний капітал був збільшений шляхом передачі майна, а журналісти переклали цю позицію як "готівка".

25 березня 2016 року в акціонерний капітал кіпрської компанії була внесена частка в компанії "Рошен". Саме ця частка і служила оплатою "in-kind" за акції кіпрської компанії. Будь-яких грошових переказів не було і не могло бути в принципі. Вартість, за якою частка була внесена в акціонерний капітал, становила 3 926 160 євро. До передачі частка належала українському Фонду і її вартість у звітності Фонду становила саме цю суму (в перерахунку за курсом НБУ).

Ця сума істотно відрізняється від номінальної вартості частки, що складає близько 18 000 євро (номінальна вартість випущених кіпрською компанією акцій). Всі, хто працює з українськими та іноземними компаніями, пояснюють в заяві, що розуміють, що статутний капітал – не показник вартості компанії, її активів або обороту. Тобто це означає, що у реєстраційній формі журналісти побачили лише вартість частки, за якою вона відображена в бухгалтерському обліку Фонду, прийнявши її за неспростовні докази грошового обороту, що не відповідає дійсності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>