Очільник банківського комітету Ради Сергій Рибалка не має профільної освіти, як і більшість його членів, - експерт

Як розповів експерт, за 2,5 роки на чолі банківського Комітету ВР Сергій Рибалка став автором 72 законопроектів, але тільки 9 з них було ухвалено

Глава банківського комітету Ради Сергій Рибалка не має профільної освіти, як і більшість його членів. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив фінансовий експерт В'ячеслав Лебідь. До того ж, за його словами, в Комітеті просто нікому працювати, оскільки 10 із 12 його членів - це керівний склад.

"З 12 депутатів, які входять в цей комітет, 10 - керівники. Це - голова комітету Сергій Рибалка, потім у нього є 4 заступники, секретар з повноваженнями заступника, 4 голови підкомітетів профільних і тільки двоє - звичайні члени комітету. Відповідно, така організаційна структура, на мою думку, не є дієздатною. А якщо подивитися на освітній рівень членів Комітету та їх досвід роботи, то ситуацію можна порівняти з лікарнею. Хвора банківська система, до складу консиліуму лікарів входять люди з непрофесійною освітою. Тому що із загального числа членів Комітету ВР тільки третина має профільне фінансова освіта. Лише третина. При цьому менше половини членів комітету мали досвід роботи у фінансових структурах. Відповідно, якщо оцінити цей консиліум, який діагностує хворобу і призначає лікування для хворого, то, думаю, що ніхто не захотів би опинитися на місці того пацієнта", - порівняв українську економіку з важко хворим пацієнтом Лебідь.

Як розповів експерт, за 2,5 роки на чолі банківського Комітету ВР Сергій Рибалка став автором 72 законопроектів, але тільки 9 з них були прийняті. І тільки 2 прийняті законопроекти авторства Рибалки стосувалися безпосередньо фінансів та банківського сектора.

"Якщо подивитися на кількість законопроектів, які запропонував Сергій Рибак, це - 72 законопроекти, де він був автором і співавтором. Здається, непогано, що велика кількість законів. З іншого боку - тільки 9 з цих законів були прийняті. Тобто, ці документи ходять по комітетах, і тільки 9 були прийняті. Але найгірше те, що з цих 9-ти тільки 2 закону - це профільні закони, що стосуються банківського сектора. Все інше - стосувалося чого завгодно, ремонту доріг, інших питань, але не фінансів і банків, чим повинен займатися Комітет ВР", - поділився він законодавчої статистикою.

Експерт дав оцінку і всеукраїнському банківського форуму, який торік у травні організував Сергій Рибалка, і який повинен був визначити стратегію розвитку банківської системи України та індустріалізації української економіки. Як каже експерт, гора народила мишу, адже далі політичного PR справа не пішла, а всі заявлені ініціативи практично не були втілені в прийняті закони.

"Дуже хороші були ідеї від Сергія Рибалки і від Комітету. Був проведений форум банківський, де була розроблена стратегія. Де були дуже чітко проаналізовані всі ті проблеми, які є. Мені дуже сподобалося. Я сподівався, що зараз почне працювати наш законодавчий орган, і банківський комітет. Це був досить серйозний працю. Причому не тільки з аналізом проблем, але і з конкретними пропозиціями щодо змін у законодавстві. Але, на жаль, гора народила мишу. Була постанова ВР про плані законодавчого забезпечення реформ в Україні. На банківський комітет, відповідно до постанови ВР, доводилося 26 законів, необхідних до прийняття. На жаль, тільки 2 закону з цих 26-ти були прийняті. Якщо говорити про рекомендації експертів, які були на тому форумі, то там взагалі катастрофа", - зазначив він.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...