Новий механізм нарахування пенсій для українців має запрацювати з 1 січня 2019 року, – Денисенко

Мінсоцополітики наразі розглядає чотири варіанти

Народний депутат Вадим Денисенко в ефірі телеканалу "112 Україна". 22.03.2017 112.ua

Міністерство соціальної політики зараз розглядає чотири варіанти зміни механізму нарахування пенсій і цілком реально, що з 1 січня 2019 року поправки наберуть чинності, і українці зі значним трудовим стажем, але низькою колись зарплатою, отримають вищі пенсії. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив народний депутат, представник уряду у Верховній Раді Вадим Денисенко.

"На сьогоднішній момент є декілька варіантів того, як справді це виправити. Уже є напрацювання, – це чотири різних варіанти. Міністерство зараз переходить до обговорення цих варіантів. Якщо все буде нормально, то ще цього року ми маємо прийняти відповідні зміни до пенсійного законодавства і цілком реально, що максимум з 1 січня 2019 року запрацюють ці поправки і зміни в пенсійному забезпеченні для людей, які мали великий трудовий стаж, але низькі зарплати", – сказав він.

За його словами, відомство планує обговорити варіанти із Міжнародним валютним фондом.

"Тільки після того можна говорити про реальну формулу, як воно буде. Тому зараз деталей, на жаль, немає", – підкреслив він.

Як повідомлялося, Мінсоцполітики планує змінити механізм нарахування пенсій. Як повідомляє прес-служба відомства, буде збільшена роль стажу роботи у порівнянні із зарплатою. Передусім це стосується тих пенсіонерів, котрі мають чималий стаж роботи, однак отримали невисокі надбавки у жовтні минулого року. Таким чином міністерство хоче нейтралізувати дисбаланс. Крім того, у відомстві готують законодавчі зміни, за якими стаж нараховуватиметься автоматично, а коефіцієнт заробітку буде встановлюватися за бажанням пенсіонера.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів