НКРЕКП: Закупівельна ціна вугілля понад 1,5 тис. грн/т збільшить вартість електрики для промисловості

Поточна закупівельна ціна на вугілля становить 1,1 тис грн за тонну

112.ua

Закупівельна ціна вугілля понад 1,5 тис. грн за тонну різко збільшить вартість електроенергії для промыш9ленности та сфери послуг. Про це сьогодні під час брифінгу заявив голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк, повідомляє прес-служба Міненергетики.

Вовк зазначив, що в той час, як ціна на електроенергію за 2014 рік зросла на 60%, зарплата шахтарів зменшилася на 4%, при цьому він уточнив, що поточна закупівельна ціна на вугілля складає 1,1 тис. грн, а кожне підвищення ціни на 100 грн зажадає додаткових витрат у сумі, що перевищує 2 млрд грн, які будуть спрямовані вугільному монополісту ДТЕК.

"Якщо ціну підвищити на 1 тис грн, як того вимагають протестувальники, то це додаткові витрати в 20 млрд гривень, які отримає монополіст. Причому, згідно з даними компанії ДТЕК, собівартість вугілля на їх підприємствах становить у середньому 800 гривень, тому нинішня закупівельна ціна дозволяє компанії забезпечувати поточний рівень видобутку", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Шахтарські протести спровоковані непрофесійними діями Міненерговугілля, - нардеп

При цьому в НКРЕКП наполягають, що собівартість вугілля необхідно знижувати за рахунок нарощування видобутку та модернізації шахт, а не дотацій.

"Якщо підняти ціну вугілля до 1,5 тис гривень, то ціна на електроенергію зросте на оптовому ринку на 20%, що стане відчутним для всієї української промисловості і сфери послуг. Наприклад, тільки в структурі тарифів на послуги ЖКГ електроенергія становить 35%", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Мустафа Найєм заявив, що страйк шахтарів і їх вимоги змінити міністра енергетики - це частина плану по захисту інтересів компаній Ріната Ахметова на энергорынке. Найєм заявив, що має детальний опис усіх заходів, які має намір реалізувати менеджмент компаній Ахметова у найближчі місяці. Документ називається "Фортеця". Він складається з 4 модулів, що описують стратегію захисту інтересів ДТЕК.

Новини за темою: Вимоги шахтарів вказують на причетність Ахметова до мітингів, - нардеп

Додамо, 21 квітня в Києві проходив Третій з'їзд шахтарів України, на якому було прийнято постанову з зверненням до президента України про відставку міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина. Крім того, з'їзд шахтарів, в якому взяли участь близько 800 делегатів, зажадав скликати засідання РНБО, на якому мають бути розроблені заходи щодо урегулювання кризової ситуації у вугільній галузі.

22 квітня, шахтарі принесли цю постанову на Банкову, а також пікетували Раду, Кабмін і Міненерговугілля. Як відомо, там залишилися ночувати чергові. Гірники заявили, що налаштовані стояти "до переможного" і вимагати виконання своїх умов. Крім того, вони заявили, що якщо їх пропозиції не будуть виконані, вони оголосять всеукраїнський страйк.

При цьому раніше народний депутат Антон Геращенко повідомив про підготовку в Києві проплаченої акції проти політики президента, уряду та КМДА. Геращенко додав, що замовниками приплаченной масовки є особи, що мають відношення до "Опозиційного блоку".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів