НКРЕКП наполягає на підвищенні тарифів на електроенергію для населення

У регуляторі пояснюють, що підвищення тарифів продиктоване ринком електроенергії

Фото з відкритих джерел

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, стверджують, що наразі в Україні тариф для населення покриває лише 50% вартості електроенергії. Зокрема на цьому під час прес-конференції наголосив член НКРЕКП Дмитро Коваленко, передає "Укрінформ".

"Болючим питанням нового ринку (електроенергії, - ред.) є перехресне субсидіювання. На сьогодні 50% вартості електричної енергії відшкодовується споживачами. Це дуже низький рівень", - зазначив він.

При цьому Коваленко додав, що на його думку, ця проблема може бути вирішена лише одним шляхом: за рахунок одночасного ухвалення рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення і запровадження дієвої системи субсидій для незахищених верств.

"Це питання є складним для всієї країни, однак необхідним для впровадження нового ринку", - додав він.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року в Україні має почати роботу новий ринок електроенергії. При цьому ціна електроенергії, що відпускається ТЕС та іншими виробниками, регулюватиметься виключно ринковим попитом і пропозицією.

Раніше в НКРЕКП заявляли, що тарифи на електроенергію в Україні, незважаючи на підвищення, досі залишаються найнижчими в Європі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів