Нефьодов: Попередньо, автогаз подорожчав через дефіцит, Мінекономіки не регулює цей ринок

Він заявив, що дане міністерство тільки "адмініструє санкції на зовнішньо-економічну діяльність за поданням СБУ"

Facebook

На українських АЗС скраплений газ, за попередніми даними, дорожчає через дефіцит, що виник через низку причин. При чому Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не регулює цей ринок, тільки "адмініструє санкції на зовнішньо-економічну діяльність за поданням СБУ". Про це заявив заступник міністра Мінекономрозвитку Максим Нефьодов на своїй сторінці у Facebook.

"Мінекономіки не займається ринком скрапленого газу, у нас немає жодних інструментів і повноважень для цього. Це до Міненерго. Санкції на зовнішньо-економічну діяльність, які ми адмініструємо за поданням СБУ, не зупинили діяльність жодного гравця на ринку. Коли виходить наказ про санкції, він вступає в силу за 40 днів - власне, аби можна було подати апеляцію. В данному випадку так і відбулось, СБУ змінила подання - і ми скасували наказ до його вступу в силу", - написав Нефьодов.

Із посиланням на аналітику в ЗМІ він зазначив, що автогаз дорожчає через дефіцит.

"Якщо коротко - ціни падали з початку року, всі тримали запаси низькими, потім росіяни поставили на ремонт свої НПЗ, а також дали власні експортні ліцензії тільки "Роснефти", плюс не вистачає цистерн для швидкої зміни логістики. Тому зараз дефіцит", - додав заступник міністра.

Він сказав, що ситуація справді виглядає "дещо дивною" - і зазначив, що до АМКУ вже звернулися щодо ситуації, яка склалася.

Новини за темою: Нардеп Лещенко закликав пікетувати СБУ через завищені ціни на автогаз

Зі свого боку, нардеп від БПП Сергій Лещенко на сторінці у Facebook розкритикував слова Нефьодова про непричетність Мінекономрозвитку до ситуації, що склалася на ринку газу.

"Сьогодні зранку Максим Нефьодов виступив у ролі публічного адвоката Міністерства економіки щодо колапсу на ринку скрапленого газу для автомобілів. За його словами, Мінекономіки декілька місяців тому лише виконало вказівку СБУ та наклало санкції на незалежних трейдерів. Або, як він висловився, "проадмініструвало" чорний список. Я тут публікую два аркушики за підписом Демчини. На підставі лише цих двох аркушиків, без будь-яких доказів, ви "проадміністрували" санкції - або, іншими словами, Мінекономіки погодилося вбити чийсь бізнес, зокрема і конкуренцію на ринку взагалі", - написав Лещенко.

За його словами, санкції зняли саме після публічного обговорення проблемної ситуації.

Як повідомлялося раніше, нардеп від БПП Мустафа Найєм прогнозує початок в Україні "газового бунту" через подорожчання пропан-бутану на автомобільних заправках.

Зазначимо, що за останній місяць на українських заправках середні ціни на скраплений газ підвищилися на 37%. Основною причиною називали брак ресурсу.

Як повідомлялося, Росія припинила постачання скрапленого газу до України.

Перший віце-прем'єр, міністр економрозвитку і торгівлі Степан Кубів доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Державній регуляторній службі, Державній фіскальній службі (ДФС) та Антимонопольному комітету України (АМКУ) вивчити причини подорожчання скрапленого газу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів