Директор департаменту з питань праці Роман Чернега
112.ua

Нові міжвідомчі групи з відстеження процесу підвищення мінімальних зарплат повинні самі перевіряти підприємства, не чекаючи скарг працівників. Про це повідомив керівник Державної служби з питань праці Роман Чернега в ефірі телеканалу "112 Україна".

"У нас є сотні звернень в службу зайнятості про порушення тих чи інших трудових норм. Дуже важливо, коли звертається сам працівник. Так, він ризикує, але якщо ми всі захищаємо побудова в Україні європейських стандартів життя, трудових відносин, то треба не чекати звернень працівників, а самим перевіряти", - заявив Чернега.

За його словами, нові міжвідомчі групи будуть складатися з діючих державних службовців, які працюють, наприклад, у Держслужбі з питань праці та фіскальної службі, в структурних підрозділах, облдержадміністраціях.

Новини за темою: Гройсман зажадав звернути увагу на зарплати в конвертах в приватному секторі

Такі робочі групи будуть очолювати на рівні заступників губернаторів, можливо і самих губернаторів.

"Основне завдання робочих груп - моніторити на першій стадії початку року, з лютого, коли будуть починатися перші виплати і відрахування по мінімальній зарплаті 3200 гривень, і з цієї суми почнуться виплати єдиного соціального внеску", - заявив Чернега.

За словами Чернеги, ніякого навантаження на бюджети створення груп нести не буде.

Новини за темою: Розенко закликав громадян повідомляти на урядову гарячу лінію про порушення з виплатою зарплат

Нагадаємо, в Кабміні сформували міжвідомчу комісію з моніторингу процесу підвищення мінімальних зарплат.

Як повідомлялося, Верховна Рада підвищила з 1 січня мінімальну зарплату до 3,2 тис. грн.