НБУ залишив без змін прогноз зростання ВВП та інфляції у 2018-2020 роках

До кінця 2018 року інфляція повинна скласти майже 9%

Фото з відкритих джерел

Національний банк України залишив без змін прогноз по інфляції і темпах зростання валового внутрішнього продукту в поточному та наступних роках. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як наголошується, в березні споживча інфляція продовжила сповільнюватися і склала 13,2% у річному вимірі. "У той же час інфляція була вище цілей Національного банку. Базова інфляція також залишалася значною (9,4%)", - йдеться в повідомленні.

Причиною високої інфляції в НБУ бачать стрімке зростання цін на продукти харчування через активізацію експорту продовольства. 

Новини за темою: У лютому інфляція в Україні уповільнилася, але це ще нічого не означає

"Також підтримувало інфляційний тиск продовження зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці. На цінах позначилося і швидке відновлення споживчого попиту в результаті підвищення соціальних стандартів. Відповідно, залишалися високими і інфляційні очікування окремих груп економічних агентів", - пояснили в регуляторі.

Незважаючи на це, Нацбанк залишив незмінним прогноз споживчої інфляції – вона буде знижуватися і досягне цільового рівня в середині 2019 року. Що стосується поточного року, то в грудні вона повинна сповільнитися до 8,9%, проте залишиться вище цільових орієнтирів.

Передбачається також, що в середині 2019 року інфляція повернеться до цільового діапазону і складе 5,8% на кінець наступного року. У 2020 році вона сповільниться до 5%.

Колишнім залишається і прогноз економічного зростання.

"Як і раніше, Національний банк прогнозує подальше прискорення зростання реального ВВП в 2018 році до 3,4%... В 2019 – 2020 рр. зростання реального ВВП дещо сповільниться (до 2,9%). Це буде відбуватися через зниження ефектів фіскального пом'якшення і досить жорстку монетарну політику, необхідну для повернення інфляції до цільового рівня. Однак у випадку більш рішучого проведення структурних реформ темпи економічного зростання можуть бути і вище", - запевняють в НБУ.

Раніше в Держстаті повідомили, що у березні інфляція в Україні прискорилася на 1,1%. У січні-березні інфляція склала 3,5%.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів