НБУ з 2016 року буде видавати ліцензії інкасатора приватним фірмам

Зараз послуги з інкасації готівкових коштів надають лише банки

Фото з відкритих джерел

Національний банк України буде видавати юридичним особам ліцензії на здійснення послуг з інкасації. Для отримання ліцензії юридична особа зобов'язана виконати низку вимог, говориться в постанові правління Національного банку від 24 грудня 2015 року №926, яка вступає в силу з 1 січня 2016 року.
 
"Таке рішення обумовлено необхідністю оптимізації процесів готівкового обігу з урахуванням сучасного світового досвіду, який передбачає можливість залучення спеціалізованих компаній (Саѕһ-in-Tranzit компаній або СІТ-компаній) до процесів аутсорсингу в сфері готівкового обігу, у тому числі надання банкам послуг з інкасації готівки", - сказано в повідомленні регулятора.
 
Як зазначив директор департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко, досвід провідних європейських країн свідчить про успішну роботу СІТ-компаній до аутсорсингу з інкасації та перевезення готівки.
 
"СІТ-компанії безпосередньо працюють з банками та їх клієнтами, повністю забезпечуючи їх потребу в готівкових грошах. Разом з тим, завдяки концентрації готівкових потоків та оптимізації операційних процесів очікується зменшення витрат, пов'язаних з обігом готівки. Великі банки і торговельні мережі, які мають справу зі значними оборотами готівки, зацікавлені в використанні послуги професійних компаній у сфері інкасації, перевезення, а також логістики готівкових коштів, - сказав Віктор Зайвенко. - Насамперед, і це доведено часом, вивід вищезгаданої діяльності за межі банку дає економію коштів у сфері капітальних вкладень, страхування, трудових ресурсів та необхідного матеріально-технічного забезпечення".
 
За його словами, реалізація норм постанови № 926 буде сприяти поліпшенню фінансового клімату для банків, оскільки дозволить направити на капіталізацію кошти, вивільнені в результаті скорочення витрат банків на забезпечення логістики грошових потоків і створення для цього безпечних умов.
 
Він додав, що на СІТ-компанії також переводяться ризики в роботі персоналу з готівкою і ціла група ризиків, пов'язаних з транспортуванням готівки.
 
"Запровадження аутсорсингу в сфері грошового обігу сприятиме розширенню конкурентно-спроможного середовища та впорядкуванню тарифів на надання послуг у цій сфері, зменшенню фінансового навантаження на банки, посиленню захисту цінностей, що інкасуються та вантажів. Крім того, ми очікуємо, що на ринку готівкового обігу України з'являться нові види послуг європейської якості, що сприяють активізації інвестиційної діяльності", - пояснив Віктор Зайвенко.

Новини за темою: НБУ створює список можливих інвесторів для неплатоспроможних банків

За даними НБУ, станом на 1 жовтня 2015 року на ринку інкасації коштів та перевезення валютних цінностей в Україні працювали підрозділи інкасації 58 банків. Підрозділами інкасації обслуговувалися 120 банків, 102 їх філії та 12 491 відділень, а також клієнти банків, мережі банкоматів і пунктів обміну валют. Послуги з інкасації іншими суб'єктами господарювання, крім банків, наразі не надаються.

Новини за темою: НБУ почав публікувати індекс ставок за міжбанківськими кредитами та депозитами

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів