НБУ прогнозує отримання першого траншу допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро в червні

Виділення 2 і 3 траншей відбудеться не раніше ніж через три місяці після виділення 1-го

businessUA

Перший транш третьої макрофінансової допомоги ЄС Україна може отримати у другій половині червня, повідомили у прес-службі НБУ.

Згідно з підписаним в Ризі Меморандумом про взаєморозуміння, кошти третього пакету макрофінансової допомоги будуть надходити трьома траншами (два по 600 млн євро у 2015 р. і один - 600 млн євро у 2016 році). "Перший транш наша країна може отримати вже у другій половині червня 2015 р. після ратифікації Верховною Радою України договірних документів і затвердження Радою директорів МВФ результатів першого перегляду програми розширеного фінансування EFF", - зазначили в НБУ.

Однією з умов отримання другого траншу, згідно з Меморандумом, є прийняття Національним банком положення, яке визначить критерії для визначення операцій із пов'язаними особами. Так, правління Національного банку 12 травня прийняло постанову № 315 "Про затвердження Положення про визначення пов'язаних з банком осіб", в якому, зокрема, визначено порядок подання банками інформації регулятору про пов'язаних з банком осіб, а також ознаки, за наявності яких регулятор має право визначати фізичних і юридичних осіб такими, що пов'язані з банком.

Крім того, умовою отримання третього траншу в частині реформування фінансового сектору є створення центрального кредитного реєстру з метою поліпшення оцінки банками кредитного ризику та зниження у середньостроковій перспективі частки проблемних кредитів. Зараз Нацбанк проводить роботу в цьому напрямі, підкреслюється в повідомленні.

"Виділення другого і третього траншів буде відбуватися не раніше ніж за три місяці після виділення попереднього траншу і у разі позитивного висновку Європейською Комісією визначених Меморандумом заходів структурних реформ і задовільного виконання Програми розширеного фінансування EFF з МВФ", - зазначили в НБУ.

Нагадаємо, сьогодні в рамках саміту Східного партнерства між Україною та ЄС було підписано Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду про надання Україні чергового пакету макрофінансової допомоги. Йдеться про виділення Україні третьої програми макрофінансової допомоги в розмірі 1,8 млрд євро з метою стабілізації ситуації в країні.

З української сторони документи підписали міністр фінансів України Наталя Яресько та голова Нацбанку Валерія Гонтарева, з боку ЄК - віце-президент ЄК Валдіс Домбровскіс.

25 березня Європарламент проголосував за надання Україні 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги.

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів