НБУ дозволив іноземним інвесторам виводити дивіденди за всі попередні роки і збільшив щомісячний ліміт до 7 млн доларів

Крім цього, НБУ розширив для українського бізнесу можливості достроково погашати зовнішні кредити та позики в іноземній валюті

З відкритих джерел

Національний банк України дав іноземним інвесторам можливість репатріювати дивіденди за всі попередні роки. Про це 2 березня повідомляє прес-центр НБУ.

Зазначається, що рішення про пом’якшення адмінобмежень було прийняте на тлі сприятливої ситуації на валютному ринку. Очікується, що воно сприятиме поліпшенню ділового й інвестиційного клімату України та водночас не призведе до порушення цінової та фінансової стабільності.

"По-перше, Національний банк розширив для іноземних інвесторів можливість репатріювати дивіденди за корпоративними правами та акціями, нараховані за 2017 рік. Досі інвесторам можна було сплатити за кордон в іноземній валюті дивіденди, нараховані лише за період до 2016 року включно. При цьому суми таких платежів були обмежені встановленими лімітами (для дивідендів за 2014-2016 рр. – до 5 млн дол. США на місяць, для дивідендів за період до 2013 р. включно – не більше 2 млн дол. США на місяць)", – йдеться у повідомленні.

Відтепер українські компанії зможуть сплачувати іноземним інвесторам дивіденди в інвалюті на суму до 7 млн дол. США на місяць незалежно від періоду, за який нараховано ці дивіденди.

Наголошується, що метою такого ліміту є забезпечення більш рівномірного попиту на валюту з боку компаній, які мають намір сплатити дивіденди іноземним інвесторам, і мінімація його впливу на стан міжбанківського валютного ринку.

Крім цього, НБУ розширив для українського бізнесу можливості достроково погашати зовнішні кредити та позики в іноземній валюті.

Тепер резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення таких кредитів і позик в межах щомісячного ліміту 2 млн дол. США (для одного резидента-позичальника за кредитними договорами/договорами позик, що обслуговуються в межах одного уповноваженого банку).

Очікується, що це дасть можливість бізнесу більш ефективно управляти власними борговими зобов’язаннями перед нерезидентами.

Також регулятор розширив перелік операцій бізнесу, на надходження за якими не поширюється вимога щодо обов’язкового продажу.

Відтепер ця вимога, яка з квітня 2017 року становить 50%, не повинна буде застосовуватися до коштів, які компанія-резидент залучила у формі зовнішніх кредитів чи позик для рефінансування свого існуючого боргу перед нерезидентами або уповноваженими банками за іншими кредитами або позиками.

Передбачається, що це полегшить для українських підприємств, насамперед експортерів, рефінансування наявних зобов’язань та подальше залучення коштів на зовнішніх ринках.

Зазначені послаблення затверджено постановою правління НБУ №19 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 1 березня.

Документ набуває чинності з 3 березня.

Нагадаємо, у 2016 році НБУ дозволив репатріацію дивідендів, нарахованих у 2014-2015 рр. іноземним інвесторам.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів