Нацбанк припиняє карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок

Усі ці номінали розмінних монет будуть і далі перебувати в обігу, однак надалі готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами

Lvivpost

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення припинити карбувати монети дрібних номіналів 1, 2, 5 і 25 копійок. Про це повідомив виконувач обов'язків голови центробанку Яків Смолій під час брифінгу, передає 112.ua.

"Національний банк України припиняє карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Всі ці номінали розмінних монет будуть і далі перебувати в обігу, однак надалі готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів", - зазначив Смолій.

В ході брифінгу було зазначено, що для спрощення розрахунків будуть встановлюватися правила округлення загальної суми покупки: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок; сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, округлюється в бік збільшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок.

Нагадаємо, що Національний банк України вводить нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 грн. У зв'язку з цим Нацбанк має намір припинити друкувати паперові банкноти таким номіналом.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів