Нацбанк подав нові позови проти Коломойського на суму 10 млрд грн

Перший позов подано до суду Женеви, другий - до Господарського суду Дніпропетровської області

Фото з відкритих джерел

Національний банк України подав нові позови в суди Швейцарії та України проти одного з колишніх акціонерів "ПриватБанку" Ігоря Коломойського, передає прес-служба НБУ

"Судові справи стосуються виконання Ігорем Коломойським його зобов'язань за наданими у 2016 році особистими поруками на користь Національного банку. Мета позовів – забезпечити погашення кредитів рефінансування, які Національний банк надав "ПриватБанку" в період між 2008 та 2015 роками. Загалом позови спрямовані на погашення заборгованості за п'ятьма кредитними угодами на суму близько 10 млрд грн", - йдеться у повідомленні. 

Перший позов подано до суду першої інстанції в Женеві (за місцем проживання Коломойського), а другий пакет позовів - до Господарського суду Дніпропетровської області (за місцем знаходження майна колишнього акціонера). 

"Таке рішення Національного банку свідчить, що регулятор готовий вести судові справи проти Ігоря Коломойського як в Україні, так і за кордоном, щоб притягнути його до відповідальності. Ігор Коломойський продемонстрував небажання виконувати взяті на себе зобов'язання добровільно, незважаючи на важкі наслідки, які українська держава змушена понести внаслідок його дій", - додали в Нацбанку. 

Зазначено, що "ПриватБанк" отримав кредити рефінансування від НБУ під забезпечення поруками, наданими особисто Ігорем Коломойським.

Проте в той час "ПриватБанк" насправді не міг повернути ці кредити, в результаті чого банк було націоналізовано ціною значних витрат в еквіваленті 5% ВВП.

Новини за темою: Суд Лондона зобов'язав структури Коломойського і Боголюбова деталізувати операції з коштами "ПриватБанку"

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів