Нацбанк підвищив облікову ставку до 17% річних

Серед інфляційних ризиків Нацбанк розглядає високу вразливість економіки України через зволікання із залученням чергового кредитного траншу від МВФ, підвищення інфляційних очікувань економічних агентів і суттєві темпи зростання споживчого попиту

З відкритих джерел

Національний банк України, дотримуючись курсу посилення монетарної політики, з 2 березня підвищив облікову ставку до 17%. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Наступне рішення щодо облікової ставки, як наголошується, затверджуватимуть у квітні 2018 року, і це залежатиме від нових макроекономічних прогнозів, у тому числі щодо інфляції.

Наразі січневі інфляційні ризики вважають актуальними. "Інфляційні ризики, які зазначав НБУ в січні під час затвердження попереднього рішення про облікову ставку, все ще залишаються актуальними", - сказано в повідомленні.

Серед інфляційних ризиків Нацбанк розглядає високу вразливість економіки України через зволікання із залученням чергового кредитного траншу від МВФ, підвищення інфляційних очікувань економічних агентів і суттєві темпи зростання споживчого попиту.

Водночас актуальним залишається січневий прогноз щодо зниження інфляції до 8,9% в 2018 році та її повернення до цільового діапазону в середині 2019 року.

Нагадаємо, що це вже четверте рішення щодо підвищення облікової ставки. Ставку було підвищено з 12,5% річних до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, до 14,5% з 15 грудня 2017 року і до 16% з 26 січня 2018 року.

Востаннє ставку знижували 26 травня 2017 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів