Нацбанк не дає прогнозу щодо курсу гривні, - Смолій

Він додав, що НБУ очікує зниження інфляції в 2019 році

Яків Смолій "РИА Новости"

Національний банк України не дає прогнози щодо курсу гривні. Про це повідомив перший заступник глави НБУ Яків Смолій. Про це він повідомив у вівторок, 6 лютого, журналістам. Трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Ми не даємо прогнозу щодо курсу. Як складеться на ринку - такий і буде курс", - сказав він, відповідаючи на питання журналістів. 

Крім того, Смолій розповів, що НБУ очікує зниження інфляції в 2019 році.

"Ми у своєму інфляційному звіті та прогнозах наприкінці січня змінили прогноз інфляції, ми очікуємо зниження її до знакового рівня в 2019 році. Те, що стосується курсу валют: ми сьогодні живемо в режимі плаваючого курсоутворення, відзначаємо сезонні фактори. Ви бачили збільшення курсу в кінці грудня - початку січня, але ці сезонні коливання ми відзначаємо вже третій рік поспіль. І сьогодні ми бачимо, що гривня зміцнилася щодо того, який курс був на початку року", - додав Смолій.

Новини за темою: В НБУ погіршили прогноз інфляції в Україні на 2018 рік

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив, чому в січні поточного року спостерігається падіння національної валюти. Зокрема, за його словами, це викликано зменшенням експорту та продовженням виплат за кордон. Він упевнений, що з цих причин виникає дисбаланс, через який і падає курс гривні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів