Нацбанк може запровадити валютні обмеження у разі припинення співпраці України з МВФ

Смолій сподівається, що співпраця з МВФ триватиме

Фото з відкритих джерел

Національний банк України (НБУ) може ввести валютні обмеження у разі припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це розповів глава Нацбанку Яків Смолій в інтерв'ю ZN.ua.

"І коли у нас питали, що ви будете робити, якщо не буде програми співпраці з МВФ, ми озвучили, що у нас вже є кілька опрацьованих альтернативних сценаріїв і навіть продумані критерії, за якими ми будемо впроваджувати ті чи інші заходи у разі настання тієї чи іншої ситуації. Ми не даємо зараз цих критеріїв у публічну площину. Це внутрішні наші напрацювання", - сказав він.

У той же час Смолій сподівається, що співпраця з МВФ триватиме.

"Ми сподіваємося, що співпраця з Фондом буде продовжуватися, і нам не доведеться їх застосовувати, але ми відкрито про це говоримо: у нас є критерії, у випадку реалізації яких нам доведеться перейти до більш жорсткої монетарної політики і навіть, в крайньому випадку, розглянути можливість введення валютних обмежень", - зазначив глава Нацбанку.

Нагадаємо, раніше екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляв, що не сумнівається в отриманні чергового траншу МВФ, окремо підкреслюючи, що "ми повинні це зробити у червні".

Україна до осені може отримати п'ятий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів