"Нафтогаз" звернувся до Стокгольмського арбітражу з новим позовом до "Газпрому" і вимагає перегляду тарифу на транзит

Раніше в березні 2018 року "Нафтогаз" направив "Газпрому" запит на перегляд тарифу та ініціював переговори згідно з контрактом

Нафтогаз України ubr.ua

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" у п'ятницю подала позов в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма з вимогою переглянути тариф на транзит за контрактом з російською компанією "Газпром". Про це йдеться в повідомленні НАК "Нафтогаз".

"Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню. У своєму рішенні від 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж з процедурних причин відхилив вимогу "Нафтогазу" про перегляд тарифу. Таким чином, вимога "Нафтогазу" про перегляд тарифу по суті залишилася невирішеною", - йдеться в повідомленні.

Вказується, що в березні 2018 року "Нафтогаз" направив "Газпрому" запит на перегляд тарифу та ініціював переговори згідно з контрактом.

Підставами для запиту були істотні зміни на газовому ринку Європи, зокрема зміна правил встановлення тарифів на транзит після підписання контракту в січні 2009 року, а також невідповідність тарифу європейському рівню.

"Газпром" зайняв неконструктивну позицію на переговорах, змусивши "Нафтогаз" звернутися в арбітраж, як це передбачено в контракті. "Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу з березня 2013 року і попередньо оцінює свої грошові вимоги в 11,58 млрд доларів, не рахуючи відсотків", - зазначено в повідомленні.

Нагадаємо, що в середу, 4 липня, в "Нафтогазі" заявили, що Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG, які належать російському "Газпрому". 

Раніше, 28 лютого 2018 року, Стокгольмський арбітраж, розглядаючи позов "Нафтогазу" до "Газпрому", постановив стягнути з російської компанії компенсації на користь України на суму 4,63 млрд дол. за недопостачання узгоджених транзитних обсягів газу.

Також "Газпром" зобов'язали виплатити на користь "Нафтогазу" 2,56 млрд дол.

"Газпром" у відповідь на рішення заявив, що починає розірвання газових контрактів з Україною. Після цього Україна конфіскувала всі активи російської компанії, які перебувають у межах країни.

На початку травня "Нафтогаз" повідомив про накладення арешту на активи "Газпрому" в Нідерландах у межах стягнення 2,6 млрд дол. за рішенням арбітражу. "Газпром" відповів скаргою до швейцарського суду, вимагаючи призупинити виконання рішення арбітражу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів