"Нафтогаз" змушений займатися роздрібом, адже облгази не звітують про повну передачу газу за призначенням, - Коболєв

Глава компанії заявив про те, що не бачив документів, які б з великою ймовірністю свідчили про передачу всього газу на передбачені цілі

З відкритих джерел

НАК "Нафтогаз" змушений займатися роздрібом, адже облгази не надають достовірних даних про передачу газу за призначенням. Про це сказав глава компанії Андрій Коболєв в інтерв'ю "Європейській правді".

У відповідь на питання про кінцеву мети претензій до облгазів Коболєв сказав: "Ми хочемо прибрати паразитів, які крадуть гроші і газ, що належить держкомпанії. Якщо є інші приватні компанії, які здатні забезпечувати 100% розрахунків за переданий газ, ми з задоволенням підпишемо з ними контракти в рамках прозорих відносин. Наш вхід в роздріб є необхідною дією. На цьому ринку немає цивілізованих компаній, а ті компанії, які є, не здатні вести свою діяльність і не розраховуються з нами повним чином".

За його словами, в облгазах пояснюють заборгованість перед "Нафтогазом" тарифами і іншими причинами, однак оцінка НАК свідчить про інше.

"У проблемі їх боргів перед нами частка неефективного регулювання становить 50%, а інші 50% — це вкрадені газ і гроші. ... У мене є безліч фактів, які прямо чи опосередковано вказують, що далеко не весь газ, який ми передаємо їм для реалізації населенню, потрапляє населенню", - затверджує Коболєв.

Андрій Коболєв стверджує, що на даний момент ще не бачив звіту, який свідчить про те, що весь газ, який надійшов облгазу, розподілений на цілі, для яких був призначений.

"Я кажу про якісний аудит, який дозволяє переконатися, що якщо ви передаєте облгазу 100 куб. м газу, то 50 куб. м йде населенню, 30 — ТКЕ (теплокомуненерго) і 20 — промисловості, і це розподіляється дійсно таким чином. Коли кажуть, що це повністю регульований бізнес, це не так. Ніхто не розуміє, кому і скільки газу вони віддають", - сказав глава НАК "Нафтогаз".

Новини за темою: Погашення боргів, робота у збиток або підвищення тарифів? Незавидний вибір Києва перед опалювальним сезоном

Відзначимо, НАК "Нафтогаз" регулярно звітує про суми заборгованостей перед компанією.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів