"Нафтогаз" зарахував 9 млн дол. переплати від "Газпрому" за транзит у рахунок погашення боргу

Ще в лютому "Нафтогаз" у Стокгольмському арбітражі домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту

Украинское фото

НАК "Нафтогаз України" сьогодні, 10 жовтня, направила ПАТ "Газпром" заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, що нараховується на заборгованість російського монополіста згідно з арбітражним рішенням від 28 лютого 2018 року за транзитним контрактом. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

"22 грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення на газ за контрактом щодо поставки газу в Україну, таким чином зменшивши його вартість, що автоматично призвело до зменшення ставки вартості послуг та загальної вартості послуг транзиту газу, які надаються "Нафтогазом", - нагадали в прес-службі.

Послідовно відмовляючись виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, "Газпром" у 2018 році продовжує платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє "Нафтогаз", який розраховує тариф у відповідності до рішення арбітражу.

"Таким чином "Нафтогаз" зарахував понад 9 млн дол. переплати за послуги транзиту, надані в серпні, як платіж на виконання арбітражного рішення", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: "Газпром" винен "Нафтогазу" додатково 100 млн дол. за невиконання рішення арбітражу, - Вітренко

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу".

Проте "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України". Після цього Україна конфіскувала всі кошти російської компанії, які були на території України.

Нещодавно "Нафтогаз" повідомив про арешт голландських активів "Газпрому" для виплати Україні 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу. У зв'язку з цим "Газпром" звернувся до швейцарського суду зі скаргою щодо арешту активів.

У червні 2018 року комерційний суд Лондона дозволив заморозити активи ПАТ "Газпром" (РФ) на території Великої Британії за клопотанням НАК "Нафтогаз України". Заморожування активів спрямоване на виплату 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Новини за темою: Ліквідація "Нафтогазу" в найближчі шість років завадить стягненню з "Газпрому", - Вітренко

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів