"Нафтогаз" заявив про готовність до конструктивних переговорів із "Газпромом"

У разі невдалих переговорів "Нафтогаз" готовий до нового арбітражу

Комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, архівне фото Facebook

НАК "Нафтогаз" готовий до переговорів з "Газпромом", в разі їх невдачі готовий до нового арбітражу. Про це під час брифінгу заявив головний комерційний директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

"Наша принципова позиція була і залишається простою – ми хочемо привести всі наші відносини з "Газпромом" у максимально можливу відповідність до європейських норм і правил. Тому ми готові і про це ми казали, вести переговори з "Газпромом". Якщо вони будуть невдалі, ми готові до нового арбітражу... Ми готові на конструктивні переговори із "Газпромом", які наближають наші відносини до європейських стандартів, а не віддаляють. Ми ще раз наголошуємо на тому, що часи, коли Україна мала працювати з "Газпромом" на кабальних умовах, вони закінчились. Повертатися до цих часів у нас нема намірів", – сказав він.

Про це під час брифінгу заявив головний комерційний директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко, трансляцію вів телеканал "112 Україна".

Сьогодні глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія офіційно скерувала повідомлення до "Нафтогазу України" про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу через Стокгольмський арбітраж. 

Як повідомлялося, "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації у сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість нараховуватимуть відсотки - 526 тис. дол. на день починаючи з 1 березня.

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив передоплату для відновлення постачань російського газу з березня. Одночасно "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору до чинного контракту. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням і невиконанням рішення арбітражу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів