"Нафтогаз" пропонує запустити добове балансування в тестовому режимі перед запровадженням для всього ринку газу

Однак, за його словами, цей крок не вирішить проблему крадіжок газу - "просто будуть частіше красти"

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. Архівне фото. Фото з відкритих джерел

НАК "Нафтогаз" пропонує до початку опалювального сезону запустити в тестовому режимі добове балансування для тепловиків. Про це розповів глава компанії Андрій Коболєв в інтерв'ю "Європейській правді".

У відповідь на запитання, коли на газовому ринку з'явиться добове балансування, Коболєв сказав: "Думаю, весь шлях потребуватиме близько шести місяців. "Нафтогаз" пропонує запустити в тестовому режимі денне балансування для тієї групи споживачів, де ми розуміємо, що можемо гарантувати стабільну роботу ринку. Такою групою споживачів пропонуємо зробити тепловиків. Ми будемо їх постачальником, і ми на них відтестуємо роботу денного балансування".

За його словами, старт заплановано на початок опалювального сезону.

"Ми беремо на себе всі ризики того, що якщо раптом виникне проблема, це буде наша проблема. Ми покажемо всьому ринку, що це працює. Ми самі переконаємося, що це працює, і, наприклад, з весни запустимо денне балансування для всього ринку", - зазначив глава НАК "Нафтогаз".

При цьому Андрій Коболєв висловив переконання, що перехід на добове балансування не вирішить проблему крадіжок газу.

"Добове балансування "Нафтогаз" пропонував ввести з самого спочатку. Це дійсно правильний інструмент, але його можна нанизувати тільки на правильно працюючий кодекс (кодекс газотранспортної системи, необхідний для адаптації українського газового ринку до європейських правил). Не можна в кодексі легітимізувати злодійство", - пояснив він.

Новини за темою: В рамках розслідування корупції у групі "Нафтогаз" правоохоронці увірвалися в офіс Регіональної Газової Компанії, - ЗМІ

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), перенесла терміни переходу на добове балансування газотранспортної системи (ГТС) на 1 жовтня, хоча раніше запуск нової системи було заплановано на 1 серпня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів