"Нафтогаз" про стягнення грошей з "Газпрому": Чекати – не наш метод, ми вже їм зателефонували

За словами Коболєва, спроби "Газпрому" оскаржити рішення арбітражу щодо процедурних моментів не стануть підставою для зупинення його дії

Кризисный медиа центр

НАК "Нафтогаз" допускає, що "Газпром" ухилятиметься від виплати 2,56 млрд дол., однак Київ збирається стягувати з Москви гроші примусово. Про це під час прес-конференції 1 березня заявив глава правління НАК Андрій Коболєв, передає 112.ua.

"Передбачаємо, що вони будуть боротися, як і будь-хто на їхньому місці. І ми, зі свого боку, вважаємо, що у нас також є засоби для боротьби. Це примусове стягнення коштів. "Газпром" має багато активів: і в Європі, і в усьому світі. Ми давно вже їх інвентаризували, ми розуміємо, що у них є, і вже зараз будемо працювати в цьому напрямі", – сказав він.

Коболєв також зазначив, що спроби "Газпрому" оскаржити рішення Стокгольмського арбітражу щодо процедурних моментів не стануть підставою для зупинення його дії.

Новини за темою: Після рішення арбітражу ми "Газпрому" нічого не винні, відсотки нараховують тільки на нашу користь, – "Нафтогаз"

"Теоретично така можливість є. Для цього "Газпром" має довести порушення процедури трибуналу. Це дуже важко. Навіть початок цієї процедури не припиняє дію цього рішення, яке вже набрало чинності. По суті, вони не можуть оскаржувати це рішення. Хоча ризик теоретично є", – зазначив він.

При цьому комерційний директор НАК Юрій Вітренко додав, що "Газпром" має заплатити зараз, а "потім оскаржувати все, що вони там захочуть".

На запитання, як довго "Нафтогазу" доведеться чекати на повернення грошей від "Газпрому", Коболєв відповів: "Ми чекати не будемо. Чекати – це не наш метод. Ми вже зателефонували і попросили нам щось надіслати". При цьому деталей телефонної розмови він не розкрив. 

Новини за темою: У "Нафтогазі" анонсували "приємні сюрпризи" щодо перегляду тарифу на транзит

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість нараховуватимуть відсотки - 526 тис. дол. на день починаючи з 1 березня. "Газпром" при цьому не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Також відзначимо, що Стокгольмський арбітраж не задовольнив вимогу "Нафтогазу" щодо перегляду тарифу на транзит газу, оскільки впровадження регуляторної реформи на території України не входить до компетенції трибуналу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів