"Нафтогаз" розпочав закупівлю газу в польської PGNiG

Підписаний контракт діятиме до кінця березня 2018 року

З відкритих джерел

НАК "Нафтогаз України" підписав контракт з PGNiG (Польща) на купівлю в березні понад 60 млн куб. м газу після відмови ПАТ "Газпром" здійснювати поставки, повідомила прес-служба польської компанії.

Постачання розпочалися в п'ятницю, 2 березня, через вузол "Хермановіце", що поєднує польську та українську газотранспортні системи.

Підписаний контракт діятиме до кінця березня 2018 року. До цього часу в Україну має бути поставлено понад 60 млн куб. м газу. При цьому голова правління PGNiG Петро Войняк висловив готовність компанії збільшити обсяг поставок або продовжити термін дії контракту у разі звернення української сторони.

У 2017 році PGNiG поставила Україні понад 1 млрд куб. м газу.

Відзначимо, що "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість нараховуватимуть відсотки - 526 тис. дол. на день починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Згодом стало відомо, що Міненерговугілля перевело генерувальні компанії з газу на мазут, призупинило роботу дитсадків, шкіл і вишів, а також рекомендувало переглянути план дій виробничих об'єктів для економії газових ресурсів. 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав такі дії "Газпрому" "шантажем України та Європи" і доручив керівництву НАК "Нафтогаз України" максимально швидко врегулювати питання щодо браку газу.

А президент Петро Порошенко долучається до ініціативи НАК "Нафтогаз Україна" під назвою "Прикрути", спрямованої на економію газу, і закликає держустанови та громадян теж знизити температуру в приміщеннях.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів