Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. Архівне фото.
Фото з відкритих джерел

НАК "Нафтогаз України" планує протягом лютого імплементувати рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом на купівлю-продаж газу з російським "Газпромом". Про це заявив глава компанії Андрій Коболєв у коментарі журналістам, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми провели кілька раундів переговорів, у нас є документ, який, за нашими оцінками, дуже близький до того, що буде підписаний, і ми сподіваємося протягом цього місяця імплементувати рішення (арбітражу, - ред. ) у частині контракту купівлі-продажу", - сказав глава компанії.

За словами Коболєва, підписання такого документа дозволить компанії реалізувати плани з відновлення імпорту газу за контрактом з "Газпромом" вже з березня.

Нагадаємо, у грудні у "Нафтогазі України" заявили, що виграли арбітраж проти російського "Газпрому" за контрактом на постачання газу з усіх спірних питань.

Між "Нафтогазом" і "Газпромом" діє два контракти: на поставку газу і його транзит територією України.

31 травня 2017 року Стокгольмський арбітраж вже виніс окреме рішення в суперечці "Нафтогазу" і "Газпрому" за контрактом на постачання газу до України з 2009 року. Тоді суд повністю відхилив вимогу "Газпрому" щодо застосування принципу "бери або плати", а також задовольнив вимогу "Нафтогазу" про перегляд контрактної ціни з урахуванням ринкових умов. Крім того, судом було повністю скасовано заборону на реекспорт газу, яка була в контракті.