"Нафтогаз" має намір направити листа "Газпрому" про перегляд тарифу на транзит газу територією України

Вітренко додав, що в 2009 році подібний лист НАК відправляв "Газпрому", але Стокгольмський арбітраж заявив, що він не відповідав всім формальностям

Комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, архівне фото Facebook

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" має намір направити листа російській компанії "Газпром" про перегляд тарифу на транзит російською компанією природного газу територією України. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Зараз "Нафтогаз" працює над новим листом, який буде відповідати всім формальностям... Скоро він буде відправлений", - заявив комерційний директор "Нафтогазу".

На питання, якою має бути ціна на транзит, Вітренко відповів, що спочатку будуть переговори з "Газпромом".

Також Вітренко додав, що в 2009 році подібний лист НАК відправляв "Газпрому", але Стокгольмський арбітраж заявив, що він не відповідав всім формальностям.

Як повідомлялося, "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Своєю чергою Володимир Гройсман сподівається, що ситуація з газом буде введена в штатний режим 6 березня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів