"Нафтогаз" через суд вимагатиме арешту європейських активів "Газпрому"

Водночас "Нафтогаз" не буде намагатися заволодіти російським газом, який транспортується українською газотранспортною системою до Європи

Фото з відкритих джерел

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" має намір звернутися з позовами до судів у Європі для арешту активів російського монополіста "Газпром" через невиконання рішення Стокгольмського арбітражу. Про це Reuters повідомив комерційний директор НАК Юрій Вітренко.

"Для нас зрозуміло, що вони ("Газпром", - ред.) не будуть цього робити (платити), тому ми почнемо арештовувати їхній газ та інші активи "Газпрому" в Європі, а не в Україні. Ми підемо до судів у Європі", - заявив Вітренко.

Новини за темою: "Нафтогаз": Рішення Німеччини про видачу дозволу на будівництво "Північного потоку-2" було очікуваним

Він додав, що "Нафтогаз" не буде намагатися заволодіти російським газом, який транспортується українською газотранспортною системою (ГТС) європейським клієнтам "Газпрому".

Новини за темою: "Газпром" зарезервував 4,7 млрд доларів для виплат "Нафтогазу" за рішенням Стокгольмського арбітражу, - ЗМІ

"Ми не хочемо створювати якусь політичну двозначність тут, у ЄС, що Україна не є надійною транзитною країною", - пояснив Вітренко.

Він також припустив, що "Газпром" може повністю припинити транзит газу через Україну в 2020 році, перенаправивши його новими газопроводами.

Новини за темою: "Газпром" оскаржив рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору з "Нафтогазом"

Таким чином, на думку Вітренка, президент Росії Володимир Путін хоче покарати Україну.

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації сумою 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

Після цього Україна конфіскувала всі кошти російського "Газпрому", які були на території України.

Джерело: Reuters

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів