На всі забаганки депутатів коштів не вистачить, – глава НБУ

Смолій переконаний, що видатки держбюджету не можна збільшувати, не маючи достатньо реальних доходів

Яків Смолій НБУ

Монетарна політика Національного банку України буде жорсткою, на всі забаганки депутатів коштів не вистачить. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив голова НБУ Яків Смолій.

Він переконаний, що видатки державного бюджету України не можна збільшувати, не маючи достатньо реальних доходів.

"Навіщо ми затверджуємо такий бюджет, який не можемо фінансувати? Нам треба видатки зменшувати. І зовнішні борги також... Тут має бути не теорія, а жорстка практична позиція. Ви кладете на стіл лише кілька цифр: доходи, витрати і дефіцит. А далі пояснюєте, що дірку у бюджеті можна закрити ресурсами внутрішнього ринку на таку суму, а зовнішніми ресурсами – на таку. І не більше. А ще треба гасити ті борги, які ми роками накопичували і далі накопичуємо", – сказав він.

Смолій зазначає, що народним депутатам доводиться пояснювати, що витрати держбюджету потрібно скорочувати.

"У нас бюджет затверджує парламент, і саме депутатів необхідно переконувати, що на всі їхні забаганки коштів точно ніколи не вистачить. Якщо ми вже перейшли на фінансування по факту надходжень, то давайте дотримуватися цього принципу, ми ж не будемо повертатися до практики покриття дефіциту емісією, правда?" – зазначив голова НБУ.

Він підкреслив, що збільшення соціальних витрат Україні "не по кишені", якщо не вистачає постійних джерел фінансування.

Нагадаємо, 1 січня 2018 року набув чинності закон "Про державний бюджет України на 2018 рік". Доходи передбачені на рівні 917,88 млрд грн, витрати – 991,7 млрд грн.

 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів