МЗС доручило українським дипмісіям провести ґрунтовний аналіз активів "Газпрому"

Раніше прем'єр доручив Мін'юсту активізувати заходи щодо стягнення з "Газпрому" штрафу

Заступник міністра закордонних Олена Зеркаль З відкритих джерел

Міністерство закордонних справ України дало завдання українським дипломатичним місіям провести ґрунтовний аналіз активів російського "Газпрому". Про це 7 березня заявила в ефірі "5 каналу" заступник глави МЗС Олена Зеркаль.

"Ми вже надали завдання нашим дипломатичним місіям провести ґрунтовний аналіз: звернутися до всіх реєстрів, звернутися до всіх відкритих баз даних для того, щоб зробити такий ростер – де, що є у "Газпрому", – сказала вона.

Новини за темою: Порошенко: "Газпром" повинен транзитувати газ через Україну, це не жест підтримки, а його пряме зобов’язання

Зеркаль зазначила, що "Нафтогаз" також працює з юридичними компаніями-агентами, які розуміються на питаннях арешту і конфіскації активів.

Новини за темою: Порошенко про "газову війну" з РФ: Не сумніваюся, що "Газпром" виплатить "Нафтогазу" все до копійки

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

"Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

У той же час "Нафтогаз" вимагає у "Газпрому" компенсувати 34% переплати за екстрену закупівлю газу в Європи за період, коли російська компанія знизила тиск під час транзиту газу.

7 березня прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Мін'юсту активізувати заходи щодо стягнення штрафу з "Газпрому" за вердиктом арбітражу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів