Павло Розенко
Пресс-служба Кабмина

Міжнародний валютний фонд вважає передчасним введення другого рівня пенсійної системи.  Про це написав голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден у своїй статті, передає "Економічна правда".

"Введення так званої накопичувальної пенсійної системи (другий рівень) на додаток до чинної системи, на чому дехто наполягає, не матиме особливого сенсу без попереднього виправлення недоліків чинної системи", - пише ван Роден.

"Введення накопичувальної системи було б передчасним,  враховуючи нинішній рівень розвитку фінансових ринків і нормативно-правову базу в Україні", - вважає голова місії МВФ в Україні.

Новини за темою: Кабмін планує внести в Раду законопроект про пенсійну реформу до 16 травня, - Рева

Наразі Кабінет міністрів ще наробляє свій варіант пенсійної реформи. Про це повідомив в ефірі телеканалу "112 Україна" віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Коментуючи зауваження Рон ван Родена, Розенко зазначив:

"Кабмін свій варіант пенсійної реформи, безумовно наробляє. Питання в тому, що інші певні твердження (в статті) викликають великі сумніви.  Ми визначилися і це позиція української влади, що питання підняття пенсійного віку в нинішньому варіанті пенсійної реформи буде відсутнє".

"Можна наводити аргументи, що в Європі середній вихід на пенсію на 4 року вищий ніж в Україні, але і середня тривалість життя там на 10 років вищий і це головний виклик української влади", - додав Розенко.

Новини за темою: У бюджеті на цей рік не передбачено коштів на перерахунок пенсій, - Пенсійний фонд

Також віце-прем’єр-міністр зазначив, що сучасна пенсійна реформа не має ніякого радянського минулого:

"Мене занепокоїла теза (у статті Родена, - ред.), що Україна має радянську пенсійну систему і не може з неї вирватись. Це не зовсім так. Ми знищили радянську пенсійну систему ще на початку 2000-х років. Нинішня пенсійна система не має ніякого радянського минулого. Проблема в тому, що ми ще не до кінця перейшли на європейську модель пенсійного страхування. Ми не дійшли до того що написано в чинному законодавстві, до запровадження трьохрівневої пенсійної системи".

На питання про те, коли буде винесено в ВР проект пенсійної реформи в Україні, Павло Розенко відповів:

"У нас базовий показник, що пенсійна реформа вже в якомусь вигляді повинна буде стартувати з 1 січня 2018 року, до того вона має бути подана в парламент і проголосована".

Розенко додав, що у цьому проекті закону згадок по підняття пенсійного віку не буде.

Також віце-прем’єр-міністр поставив під сумнів професійні здібності голови місії Міжнародного валютного фонду в Україні Рона ван Родена. Про це він написав у Facebook.

Так, коментуючи статтю ван Родена на ЕП на тему реформування пенсійної системи, він відзначив, що голова місії МВФ не розуміє українських реалій.

"Після слів "експерта", що "основна структура пенсійної системи не змінилася з радянських часів", пропало будь-яке бажання читати цю всю маячню до кінця...", - написав Розенко.

Экономическая правда

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що пенсійна реформа передбачає підвищення пенсій з жовтня і скасування їх оподаткування.

"Приблизно 1 млн 308 тис. українців отримають підвищення до пенсії 200 грн. 1 млн 208 тис. громадян отримають підвищення пенсії при сьогоднішніх цінах, при сьогоднішньому курсі валют, від 200 до 500 грн щомісяця. 1 млн 993 тис. в результаті цієї реформи отримають підвищення пенсій від 500 до 1000 грн. Це постійна система, яка дозволить людям щомісяця отримувати підвищену пенсію. І ще більше 1 млн 100 тис. громадян отримають більше 1000 грн щомісячної доплати", - пообіцяв прем'єр.