Монополізація ринку сірчаної кислоти призведе до втрат у промисловості, – експерт

Президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков розповів, внаслідок чого українська промисловість може скоротити обсяги виробництва і валютну виручку

В разі монополізації ринку сірчаної кислоти, яку лобіюють державні підприємства " Східний ГЗК і "Сумихімпром", українська промисловість скоротить обсяги виробництва і валютну виручку. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, повідомляє uaprom.

Нагадаємо, що раніше найбільшим підприємством-виробником сірчаної кислоти в Україні був "Кримський титан", що забезпечував до 50% потреби ринку. Але після анексії Криму в 2014 році на внутрішньому ринку утворився дефіцит.

"Зараз Східний ГЗК і "Сумихімпром" хочуть скористатися цією ситуацією і обмежити імпорт (підприємства ініціювали розслідування, мета якого - введення спеціальних мит на ввезення в Україну сірчаної кислоти. - Ред.), що ще більше посилить дефіцит і призведе до зростання цін. А в Україні навіть немає достатньої кількості цистерн, щоб перевозити сірчану кислоту. Тому для розпочатого розслідування Мінекономіки немає ніяких підстав", - стверджує Каленков.

При цьому експерт зазначив, що Східний ГЗК і "Сумихімпром" є державними підприємствами, навколо яких останнім часом дуже багато скандалів, пов'язаних з корупцією.

"Ці держпідприємства схожі на бездонні бочки. Будь-які  гроші, що поступають, розпорошуються на закупівлі, на неефективності. Так, вони зароблять додаткові 150-200 млн грн (які, швидше за все, будуть виведені з підприємств), але це призведе до того, що ГМК втратить набагато більше - $150-200 млн, невиробивши сталь, недоотримавши валютну виручку", - підкреслив співрозмовник.

Нагадаємо, що 10 серпня 2017 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі заявила про намір провести спеціальне розслідування щодо імпортерів сірчаної кислоти за відповідним запитом "Сумихімпрому". Метою цих дій є оподаткування іноземних постачальників спеціальним митом на ввезення їхньої продукції в Україну.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів