МХП Косюка впровадив новітні технології очищення стічних вод на Миронівській птахофабриці"

Фото з відкритих джерел

Впровадження якісних технологій очищення стічних вод на Миронівській птахофабриці" групи МХП стало вітчизняним прикладом захисту екологічної безпеки. Про це інформує агентство "Українські новини" з посиланням на повідомлення компанії.

"Фахівці "Миронівської птахофабрики" постійно контролюють вплив виробничої діяльності на водні ресурси. Ми маємо спеціальний дозвіл (ліцензію) на користування надрами (підземні води) та дозвіл на спеціальне водокористування, згідно з яким чітко дотримується ліміт за обсягом водозабору. Вся використана вода проходить ретельне очищення, після чого повертається у річку Росава", - зазначив головний еколог МХП Олександр Семенець.

Фото з відкритих джерел

Очисні споруди підприємства щодня очищають 5,5 тис. м куб. води, що надходить з комплексу з переробки курчат-бройлерів (Канівський р-н, Черкаська обл.). Підприємство проводить моніторинг скидів у водойми кожні 7 днів, а не 10, як того вимагають законодавчі вимоги. Відбирається вода і проводиться її аналіз з трьох локацій: 500 м до скиду води безпосередньо в місці попадання у водойми і в 500 м після місця скидання. Аналіз виконується з дотриманням гранично допустимих норм для скидів води, встановлених законодавством. Таким чином, МХП додатково контролює вплив виробничих процесів на навколишнє середовище.

Миронівська птахофабрика є об'єктом державного нагляду, який здійснюється Державною екологічною інспекцією та Госпродпотребслужбы. Але при цьому існує і строгий внутрішній контроль, здійснюваний штатними екологами та фахівцями внутрішньої лабораторії.

Процес очищення стічних вод проходить в кілька етапів: на виробничому майданчику комплексу з переробки курчат-бройлерів відбувається груба механічна очистка стоків. Після цього стоки надходять на очисні споруди, де знаходиться великий комплекс біологічної очистки. Біоочищення проводиться в спеціалізованих реакторах - аэраторах з додаванням активного мулу. Присутні в мулі мікроорганізми, що харчуються забруднювачами, що містяться в стічних водах і, відповідно, очищають їх. У разі, якщо вода не досягла необхідного якості за встановленими нормами, її доставляють на фільтри доочистки.

Фото з відкритих джерел

Вода надходить на ультрафіолетове знезараження, де відбуваються процеси кінцеві - усувається запах, видаляються хвороботворні бактерії. Очищені стоки перекачуються насосами на вузол обліку і потрапляють в річку Росава.

Очищені стоки також використовують інші підприємства для поливу або яких-небудь власних нехарчових потреб.

Фото з відкритих джерел

Застосування якісної технології очищення дозволяє досягти високих показників, необхідних для скидання стічних вод у водні об'єкти. Лабораторні аналізи показують, що завдяки якісній системі очищення, яку використовує "Миронівська птахофабрика", очищена вода за деякими показниками може бути чистіше річковий.

"Передусім слід зазначити, що за період з 2016 до 2019 року "Миронівська птахофабрика” інвестувала 4 млн грн на реконструкцію своїх очисних споруд. Значна частина спрямована на фінансування будівництва нового селекторної резервуара більшої ємності. Завдяки модернізації очисної споруди ми змогли значно поліпшити процес попереднього знешкодження забруднень в стічній воді. Всі процеси на новій споруді працюють в автоматичному режимі для запобігання впливу людського фактора. Крім того, в 2018 році була проведена реконструкція ключового вузла очисних споруд насосної станції. Ми повністю модернізували насосне обладнання, трубопроводи та запірно-регулюючу арматуру", - зазначила начальник очисних споруд "Миронівської птахофабрики" Світлана Новицька.

Перспективним планом розвитку очисних споруд на найближчі роки підприємством передбачається послідовна реконструкція швидкісних біореакторів № 1 і № 2. У цей проект буде інвестовано близько 4,5 млн грн. "Оскільки біореактор - це "серце" очисних споруд, завдяки його оновленню ми отримаємо значне поліпшення якості зворотного стічної води", - додала Світлана Новицька.

Фото з відкритих джерел

"Миронівський хлібопродукт" (МХП) - провідний агропромисловий комплекс України, який спеціалізується на виробництві курятини і вирощуванні зернових, а також іншої аграрної діяльності (виробництво м'ясо-ковбасних виробів, вирощування ВРХ, і "Зеленої енергетики").

"Миронівська птахофабрика" входить до складу Агроиндустриального холдингу МХП. Це одне з найбільших підприємств замкнутого циклу (від вирощування добового молодняку до виробництва м'яса курчат-бройлерів) в Україні. Підприємство здійснює діяльність за міжнародними стандартами із застосуванням новітніх технологій утилізації відходів виробництва і якісного очищення стічних вод.

До складу підприємства входять інкубаторно-птахівнича станція, 27 виробничих ділянок по вирощуванню птиці, комплекс з переробки курчат-бройлерів, цех технічних фабрикатів, очисні споруди комплексу з переробки курчат-бройлерів, транспортна служба та департамент інженерно-технічного обслуговування.

Джерело: 112.ua
Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>