Міжнародні резерви України у липні скоротилися на 1,3%, до 17,7 млрд доларів, - НБУ

Скорочення резервів обумовлене в тому числі здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті

detector.media

Міжнародні резерви України за липень скоротилися 1,3% і станом на 1 серпня за попередніми даними становили 17 748,5 млн доларів. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку України.

"За липень резерви скоротилися на 1,3% насамперед через здійснення платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті", - повідомили в НБУ.

Уточнюють, що на обслуговування та погашення державного та гарантованого держборгу в іноземній валюті (крім платежів на користь МВФ) спрямували 321,5 млн доларів. Зокрема, 231,6 млн доларів з них – на обслуговування та погашення за ОВДП, номінованими в інвалюті.

Окрім того, на обсяг резервів вплинули інтервенції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Як і у червні, з огляду на переважання попиту на валюту над її пропозицією у липні Національний банк продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському рикну, щоб згладити надмірні коливання обмінного курсу. В результаті за минулий місяць чистий продаж валюти Нацбанком становив 64,4 млн доларів.

Зокрема, у першій половині липня НБУ купив 99,0 млн дол. США шляхом інтервенції за вибором найкращої ціни. У другій половині він активізував продаж іноземної валюти для запобігання надмірній волатильності обмінного курсу – за підсумками місяця було продано 163,3 млн дол. США, у тому числі через інтервенцію за вибором найкращої ціни – 135,2 млн дол. США та під час аукціону – 28,1 млн доларів.

Водночас основним джерелом поповнення резервів у липні залишалися надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 130,9 млн доларів та 60,5 млн євро.

Крім того, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу долара США до інших валют та банківських металів) на суму 45,9 млн доларів.

В цілому, станом на 1 серпня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Новини за темою: Чи вистоїть українська банківська система?

Нагадаємо, раніше голова ради Нацбанку Данилишин розповів, чому у липні подорожчав долар.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів