Фото з відкритих джерел

Підвищення мінімальної заробітної платні не впливає на інфляцію в країні. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України.

"Ініціатива Кабінету міністрів України щодо підвищення мінімальної заробітної плати, яка набрала чинності з 1 січня 2017 року, не має істотного впливу на ріст цін. Ба більше, двократне збільшення МЗП цілком відповідає сучасним економічним реаліям. Аналіз ринку праці показує, що роботодавці пропонують "мінімальну" зарплату лише для 34% вакансій, щодо решти позицій зарплати вищі", - відзначили в повідомленні.

На думку експертів, підвищення МЗП стало кроком для детінізації відносин між працедавцями і найманими працівниками.

"Держава змусила підприємців не тільки і не стільки збільшити зарплати, скільки легалізувати їх. Гроші, які сьогодні виплескуються у готівковий обіг у вигляді виплати зарплати,  вже й так потрапляли в економіку, але через виплати в "конверті". Тобто додаткового тиску готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється".

Також в Мінсоцполітики відзначили:

"Ціни на споживчому ринку в березні нинішнього року в порівнянні з попереднім місяцем зросли на 1,8%, від початку року – на 3,9%. Березневий показник є вищим за попередні місяці, проте очікуваним і в межах прогнозних розрахунків. За даними Державної служби статистики України, ключові причини загального росту цін - у сезонному рості цін на хліб, м’ясну і молочну групи продовольства, а також рості тарифів (на електроенергію) і збільшенні акцизів на алкоголь і тютюн. Поряд з тим знизились ціни на овочі (на 19,2%), суттєво (на 7,3%) подешевшали яйця.

Нагадаємо, у березні інфляція в Україні склала 1,8%.