Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" просить філію "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця" додатково роз'яснити можливості участі афілійованих з металургійними холдингами компаній у тендері на продаж металобрухту на умовах 50%-ої передоплати. Про це йдеться в листі "Укрметаллургпрому" до директора ЦОП Віталія Цвігуна і голови правління УЗ Войцеха Бальчуна, текст якого має в своєму розпорядженні бізнес-портал UAprom.

"Звертаємося до Вас з проханням надати роз'яснення щодо можливої участі компаній, які афілійовані з провідними металургійними підприємствами в аукціоні з реалізації металобрухту ПАТ "Укрзалізниця" на умовах 50%-ної передоплати", - йдеться в документі.

В Об'єднанні відзначають, що провідні металургійні переробні підприємства належать до структур, в яких одні підприємства виробляють готову продукцію, в т. ч. виробляють металопродукцію для потреб УЗ, інші підприємства займаються постачанням цієї продукції споживачам, а третє підприємство централізовано постачає металобрухт для потреб цих металургійних підприємств.

"Таким чином, ці компанії пов'язані відносинами контролю у розумінні ст. 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", - підкреслюється в листі.

"У цьому випадку постає питання щодо пункту 9 "Список документів, необхідних для укладення договору поставки, які надаються переможцем", а саме відсутність у цьому пункті застереження, що учасник "... є постачальником продукції для ПАТ "Укрзалізниця" і підприємств залізничного транспорту, або компанією, пов'язаною з ним відносинами контролю у розумінні ст. 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", - констатується в документі.

Враховуючи короткі терміни до початку проведення тендеру, "Укрметалургпром" просить ЦЗВ УЗ надати додаткове роз'яснення у першій половині дня 20 квітня 2017 року.

Як повідомлялося раніше, "Укрметалургпром" закликав УЗ допустити афілійовані з метхолдингами компанії до придбання брухту на умовах 50%-ої передоплати.

Нагадаємо, що ЦЗВ УЗ 12 квітня 2017 року оголосив два тендери на продаж брухту чорних металів сумарним об'ємом 46 тис. т. Подача заявок на участь у них завершується 21 квітня.