Металургія та аграрії – основні експортні галузі, що забезпечують Україну валютною виручкою, - ЗМІ

Основними експортними галузями, які забезпечують Україну валютною виручкою, що прямо впливає на втримання курсу гривні, є металургія та агропромисловий комплекс

Згідно рейтингу, опублікованого у виданні БизнесЦензор, основою економіки України є металургія, аграрна промисловість, енергетика і машинобудування.

При цьому, основними експортними галузями, які забезпечують Україну валютною виручкою, що прямо впливає на втримання курсу гривні, є металургія та агропромисловий комплекс.

Від гірничо-металургійного комплексу до ТОП-10 найбільших холдингів увійшли (в рейтинг видання, – ред.) три компанії, агропромислового - п'ять. Від енергетики і машинобудування - по одній компанії.

"Перше місце посів металургійний холдинг "Метінвест"… на третьому місці опинився гірничо-металургійний гігант "Арселор Міттал Кривий Ріг"", - повідомляє видання.

Серед аграрних компаній зазначені: "Кернел" - найбільший виробник олії у світі і "Нібулон" - класичний приклад сировинної компанії в Україні. Компанія інвестує в інфраструктуру для вивезення зернових на експорт.

"Сукупний дохід десяти холдингів 2017 становив 660 млрд грн, або 22% від номінального валового внутрішнього продукту України. На цих підприємствах працює сотні тисяч українців", - пише видання.

"Ми порівнювали доходи компаній за останні три роки. Майже у всіх вони виросли. І причина не тільки в девальвації гривні, але і в нарощуванні обсягів виробництва компаніями і відновлення економіки після кризи", - повідомляє БизнесЦензор.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів