МЕРТ склало перелік 50 найбільших держпідприємств на підставі їхньої балансової вартості, - джерело

Переважно, список активів складається з підприємств, що не підлягають приватизації

З відкритих джерел

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 27 травня, прийняв проект постанови, яким Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) затвердило перелік 50 найбільших державних підприємств України на підставі їхньої балансової вартості станом на грудень 2014 року Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на власні джерела в Кабміні.

Зазначено, що, згідно з пояснювальною запискою до документа, проект розроблений для виконання Україною своїх зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Повідомляється, що, переважно, список активів складається з підприємств, що не підлягають приватизації. В основному, це енергетичні, хімічні та інфраструктурні об'єкти. При цьому 10 підприємств у переліку затверджені до продажу урядовою постановою №271 від 12 травня. Серед них – Одеський припортовий завод, "Сумихімпром" і морські торговельні порти.

Так, згідно з урядовою оцінкою, найбільшими державними підприємствами є НАК "Енергоатом" (199,5 млрд грн) і НАК "Нафтогаз України" (176,7 млрд грн).

П'ятірку найбільш дорогих українських підприємств замикають ДП "Південно-західна залізниця" (27 млрд грн), "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (24,3 млрд грн) та ПАТ "Укргідроенерго" (21,3 млрд грн). На останньому місці в списку - ДП "Укрспирт", активи якого оцінені в 1,2 млрд грн.

У документі також зазначено довгострокові і поточні боргові зобов'язання всіх підприємств, фінансовий стан за минулий рік. У переліку немає жодного підприємства, яке не має короткострокових боргових зобов'язань, "довгих" або поточних боргів.

Новини за темою: Демчишин заявив, що допускає приватизацію "Енергоатому"

Зазначається, що в більшості випадків борги перевищують 50% балансової вартості та складають мільярди гривень. Всього кілька компаній не мають довгострокових зобов'язань, а тільки поточний борг. Серед них:

- НСК "Олімпійський" (6,7 млрд грн) при сумі поточного боргу близько 155 млн грн;

- ПАТ "Аграрний фонд" (6,1 млрд грн) із заборгованістю близько 400 млн грн.

Найбільші збитки минулого року продемонстрували:

- НАК "Нафтогаз України" - 80,1 млрд грн;

- НАК "Енергоатом" - 6,5 млрд грн;

- ДП "Укркосмос" - 2,3 млрд грн;

- ДП "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" - 1,2 млрд грн.

Всього збитковими, згідно інформації МЕРТ, є 21 підприємство.

Невтішний і фінансовий стан активів, що готуються до приватизації. Навіть з урахуванням умовної і, фактично, мінімальної балансової вартості, потенційним покупцям ПАТ "Одеський припортовий завод" обійдеться в 8,8 млрд грн. При цьому, сумарна заборгованість підприємства перевищує цей показник на 4,2 млрд грн, а збитки в минулому році склали 270,5 млн грн.

Борги перевищують балансову вартість ПАТ "Сумихімпром", яке підлягає приватизації. Підприємство, оцінене в 1,4 млрд грн, має боргові зобов'язання на суму 2,2 млрд грн і збиток майже 100 млн грн.

Також з 13 морпортів, які підлягають продажу, у Кабміні назвали найбільшими Маріупольський, Одеський, Іллічівський і Південний. Їх балансова вартість складає 1,8-2,2 млрд грн, а боргові зобов'язання не перевищують 200 млн грн.

При цьому і порти, й обленерго завершили 2014 рік з прибутком.

Новини за темою: Український банк реконструкції та розвитку включений у перелік банків, що підлягають приватизації

Повідомляється, що в МЕРТ від офіційних коментарів з приводу даного документа відмовилися. Але пояснили, що сформований список найдорожчих підприємств України - формальність.

"Цей список досить умовно показує вартість держактивів і підготовлений на виконання домовленостей з МВФ. Якби оцінка проводилася на підставі ринкової, а не балансової вартості, то він би трохи змінився. Зрозуміло, балансова вартість - умовний показник, але він дає Фонду (держмайна) розуміння, скільки можуть коштувати українські активи, який основний масив держпідприємств. Це дасть можливість успішно співпрацювати з МВФ над планами щодо реструктуризації їхніх боргів, прорахувати фінансові ризики при кредитуванні української економіки. Цей документ нікуди не піде, і навряд чи буде на щось впливати", - пояснило джерело в МЕРТ.

Як уточнило високопоставлене джерело в Кабміні, проект розпорядження ще не винесений на розгляд уряду, оскільки не пройшов узгодження з низкою міністерств.

Зазначимо, що за словами міністра фінансів України Наталії Яресько, у цьому році на приватизацію "виставлять все, що можна". Вона повідомила, що в Україні налічується 3,3 тис. державних підприємств, більшість з яких є збитковими.

У той же час глава Мінекономрозвитку Айварас Абромавичус заявляв, що російських інвесторів до приватизації українських держпідприємств не допустять.

Джерело: РБК-Украина

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів