Приєднавшись до угоди СОТ про держзакупівлі, Україна отримає доступ до ринків обсягом 1,7 трлн дол., - МЕРТ

Україна має намір приєднатися до цієї угоди до кінця цього року

Максим Нефьодов rau.com.ua

Приєднання України до угоди Світової організації торгівлі (СОТ) про державні закупівлі відкриє українському бізнесу ринки 43 країн світу. Про це заявив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, повідомляє "РБК-Україна".

"Ми приводимо українське законодавство, з точки зору строків проведення закупівель, до вимог World Trade Organization Agreement on Government Procurement. Це світовий стандарт в галузі держзакупівель, угода, до якої Україна планує приєднатися до кінця цього року... Крім значка якості, який ми отримаємо, що наша система закупівель відповідає кращим зразкам, ми також отримаємо доступ до ринків держзакупівель 43 країн – членів цієї угоди. Це ринки розміром 1,7 трлн доларів... Це, насправді, дуже суттєвий шлях підтримки для українського бізнесу та експорту, оскільки відкриваються ті ринки, які були закриті раніше... Навіть якщо українські компанії за кілька років зможуть забрати 0,5% або 0,3% від цього ринку, то все одно йдеться про сотні мільйонів і мільярдів доларів потенційного додаткового експорту, який раніше був абсолютно для українських компаній недоступний", - сказав Нефьодов.

Новини за темою: В Україні до кінця року запрацює система електронних держзакупівель, - Нефьодов

За його словами, Україна вже подала свою фінальну пропозицію на приєднання до цієї угоди. "Ми очікуємо, що її буде позитивно всіма членами організації розглянуто, і, власне, в грудні ми вже повинні приєднатися до цієї угоди, і робимо певні незначні технічні зміни – підводимо терміни проведення закупівель тощо. Зміни технічні дуже важливі, оскільки це реальна допомога для українського експорту. Це може заробити протягом декількох місяців і реально відкрити ринок", - зазначив заступник глави Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Нагадаємо, вчора, 30 червня, Верховна Рада України (ВРУ) підтримала урядовий законопроект № 2087а "Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів щодо подолання корупції". Так, проектом закону пропонується посилити прозорість тендерів у сфері державних закупівель шляхом: зняття заборони розкриття змісту поданих пропозицій; ознайомлення зі змістом документа, що містить інформацію про ціну; оприлюднення протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, а також врегулювання питань застосування норм про оскарження процедур закупівлі в частині запобігання умисному блокуванню торгів.

Джерело: РБК-Украина

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів