Медведчук про проект бюджету-2020: Епоха бідності триває
На думку політика, бюджет, запропонований урядом Гончарука, є антисоціальним
12:17 14.11.2019
Епоха бідності триває. Так голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук прокоментував представлений урядом проект державного бюджету на 2020 рік.
"Епоха бідності, на жаль, з якою влада, що прийшла і зайняла головні кабінети в країні, збиралася покінчити, ця епоха бідності триває. Бюджет, який нині розглядатимуть уже у другому читанні, він нічим не відрізняється від бюджетів 14-18 рр. Ба більше, це антисоціальний бюджет, це бюджет, не спрямований на забезпечення наших громадян соціальними гарантіями та правами, передбаченими Конституцією", - заявив він.
Медведчук нагадав, що проект бюджету передбачає збільшення прожиткового мінімуму на 91 грн.
"Наша фракція пропонувала альтернативний бюджет. Ми пропонували внести зміни і збільшити видаткову частину на 260 млрд, з яких 200 млрд, ми вважали, повинно було піти на реалізацію соціальних програм, тобто на забезпечення прав і гарантій соціального характеру для громадян України. Звісно, це стосується й наших пенсіонерів. Однак з цим не погодилися", - нагадав він.
Медведчук пояснив, що його політична сила виходила з того, що Україна може збільшити ВВП і дохідну частину бюджету на 2,5-3%.
"Бюджет, який збираються ухвалювати сьогодні (звісно, наша фракція підтримувати його не буде саме тому, що це антисоціальний бюджет), цей бюджет не спрямовано ані на виконання соціальних програм, ані на розвиток економіки", - заявив він.
Медведчук наголосив на тому, що зростання, закладене в проекті бюджету-2020, це зростання, яке визначає стагнацію, а не розвиток економіки.
"Жодна з галузей не отримала підтримки. В умовах стагнації перебувають такі галузі, як суднобудування, авіаційна галузь і багато інших, які мали би бути тим основним механізмом, який закладав би основу економічного розвитку країни на наступний, 2020-й, рік", - резюмував він.
Нагадаємо, сьогодні на порядку денному Верховної Ради стоять бюджетні питання. Парламент ухвалив держбюджет у першому читанні ще у вересні. Нардепи планували ухвалити спочатку проект змін до Бюджетного кодексу в другому читанні, потім – безпосередньо закон про державний бюджет на 2020 рік. Проте в процесі обговорення було ухвалено поправку, пов'язану з доходами місцевих бюджетів від акцизу на паливо, розбалансувавши в такий спосіб підготовлені фінансові документи.