Екс-глава передвиборного штабу Трампа Пол Манафорт
З відкритих джерел

Колишній радник президента США Трампа й екс-президента Януковича Пол Манафорт збирається працювати на китайського мільярдера Яну Чі. Про це повідомляє Financial Times.

Серед завдань Манафорта - допомогти власнику будівельної імперії Pacific Construction Group з Китаю отримати інфраструктурні контракти в США на трильйон доларів.

За даними видання Манафорт і Ян Чи зустрічалися в Шанхаї, а перед зустріччю китайський мільярдер сказав, що Манафорт буде допомагати йому в ході так званого "інфраструктурного вибуху" в США. У Манафорта підтвердили, що він був у Шанхаї, але заперечували діловий характер поїздки. Трохи пізніше діловий характер візиту в Шанхай підтвердили, але заперечували, що мова йшла про інфраструктурні проекти.

Видання зазначає, що зустріч з Чі була попередньою. "Пол прийшов до співпраці з конкретних проектів", - сказало джерело, додавши, що через місяць Манафорт повернеться в Китай для подальших переговорів.

Pacific Construction цікава тим, що досягла успіху в бізнесі, в якому домінують державні підприємства. У Китаї Чі називають "дикою людиною Китаю №1" за його критику Мао Цзедуна.

Нагадаємо, Пол Манафорт очолював штаб Трампа до серпня 2016 року. Він написав заяву про відставку після того, як ЗМІ дізналися, що політтехнолог отримав 12,7 млн дол. від Партії регіонів з 2007 по 2012 рр. Минулого тижня Assosiated press повідомляло, що фінансові звіти підтверджують отримання Полом Манафортом щонайменше 1,2 млн дол. від Партії регіонів.

Пізніше було виявлено ділові зв'язки Манафорта з російським олігархом Олегом Дерипаскою. Американець допомагав російському мільярдерові купити українську телекомунікаційну компанію.

Як повідомлялося, нещодавно Манафорт підтвердив ЗМІ, що також працював з Дерипаскою над просуванням на Заході інтересів російського лідера Володимира Путіна.