Лещенко щодо справи про "вишки Бойка": ГПУ цілеспрямовано зводить все до вигоди Януковича

На думку Лещенка, у Бойка могли бути не тільки фінансові мотиви для участі в афері з вишками

Народний депутат фракції "БПП" Сергій Лещенко в ефірі "112 Україна" 112.ua

Генпрокуратура цілеспрямовано зводить справу з так званими "вишками Бойка" тільки до вигоди екс-президента Віктора Януковича і його найближчих соратників, відзначаючи при цьому, що отримання матеріальної вигоди від афери самим Юрієм Бойком поки що не доведене. Про це в ефірі "Вечірнього прайму" на телеканалі "112 Україна" заявив нардеп від БПП Сергій Лещенко.

"Що стосується Бойка…Мені здається, що цілеспрямовано намагаються перевести до вигоди Януковича. Повторюся, вигода Бойка могла полягати не в тому, що отримав гроші Янукович, а Бойко нічого не отримав. Він це міг робити з абсолютно різних міркувань", – зазначив він.

Лещенко переконаний, що Бойко, який тоді був членом уряду Януковича, сподівався отримати посаду прем’єр-міністра, тому до афери з вишками він міг долучитися з "кар’єрних мотивів".

"За кримінальним кодексом немає потреби доводити, що він (Бойко – ред.) отримав гроші. Тому що його користь могла бути не матеріальною. Це могли бути, наприклад, кар’єрні мотиви. Це є таким самим умислом, але не з метою покласти гроші на рахунок, а, наприклад, здобути прихильність тих чи інших посадових осіб, від яких залежить твоя подальша кар’єра. У випадку Бойка, це був Янукович. Він хотів отримати кар’єрний зріст. Це якщо ми не можемо довести те, що він частину з вишок отримав", – наголосив політик.

Крім цього, Лещенко впевнений, що ГПУ мала б дослідити службову халатність Бойка, "коли в нього під носом розкрадалися гроші".

Нагадаємо, 2 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у Генеральної прокуратури України немає доказів причетності Бойка до схеми з купівлі двох самопідйомних бурових установок В312 і В319. За версією слідства, посадові особи Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАК "Нафтогаз України" та ДАТ "Чорноморнафтогаз" у березні та жовтні 2011 року закупили приблизно за 400 млн дол. бурові установки В312 і В319 за значно завищеними цінами.

За словами Луценка, у процесі закупівлі вкрали близько 144 млн дол. До злочинної схеми, згідно зі свідченнями одного зі свідків у цій справі, були причетні Віктор Янукович, Сергій Арбузов, екс-глава "Нафтогазу" Євген Бакулін, колишній голова правління "Чорноморнафтогазу" Валерій Ясюк та інші чиновники. 95 млн дол. були перераховані на рахунки компаній Януковича і Арбузова, понад 45 млн дол. отримали високопоставлені співробітники "Нафтогазу України" і "Чорноморнафтогазу", ще 4 млн дол. – власниця ПАТ "Вернум банк" Наталія Ігнатченко за конвертаційні послуги.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів