Китайські банки де-факто приєдналися до фінансових санкцій США проти Росії, - експерт

Як зазначається, банки змушували росіян закривати рахунки і переводити кошти в інші місця

Фото з відкритих джерел

Китайські банки вбудовані в глобальну економіку і цінують відносини з американськими банками, тому фінустанови де-факто приєдналися до фінансових санкцій проти Росії. Про це заявив виконавчий директор Ділової ради Росія-АСЕАН Віктор Тарусін, передає "Комерсант".

"Китайські банки не тільки відмовляли російським компаніям і фізичним особам у видачі кредитів, але і змушували закривати рахунки та переводити кошти в інші місця", – заявив Віктор Тарусін.

Експерти, опитані виданням, як про дві основні проблеми спільного бізнесу росіян і китайців також розповіли про нерозуміння китайського менталітету та прагнення китайців до контролю над бізнесом.

"Зараз китайці стали вимагати у багатьох компаніях контроль, раніше цього не було,— зауважує Максим Соков, гендиректор компанії En+, розповідаючи про одну з операцій компанії. — Вони кажуть, ми готові інвестувати, але нам потрібно 50%+1 голос".

Через це, за його словами, у 2015 році не відбулося дуже багато угод.

Новини за темою: Фінляндія: Говорити про зняття санкцій з РФ занадто рано

"Ти повинен випити з цими людьми деяку кількість чаю і сказати багато слів поваги, але після цього все йде досить швидко. Прислів'я про "довго запрягаємо, але швидко їдемо" безумовно має в Китаї еквівалент", — додав Соков.

Зазначимо, Ділова рада Росія-АСЕАН, засновником якої є торговельно-промислова палата Російської Федерації, займається моніторингом економічного клімату, оцінкою пріоритетних напрямів співробітництва, створенням переговорних майданчиків тощо.

Нагадаємо, фінансові санкції та різке падіння цін на нафту призвели до втрати Росією близько 600 млрд дол. за період з 2014 по 2017 роки.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів