Незалежний директор Burisma і президент Польщі в 1995-2005 роках Олександр Кваснєвський прокоментував закриття всіх справ проти енергетичної групи Burisma та її власника Миколи Злочевського. Про це повідомляє Burisma на офіційному сайті компанії.

“Рішення закрити всі справи проти компанії Burisma і її власника Миколи Злочевського демонструє зрілість демократії та незалежність судових рішень від політики. Вселяє надію те, що незалежний український суд зміг винести рішення, яке повністю відповідає рішенням Британського суду", - зазначив Олександр Кваснєвський. За його словами, для України рішення щодо Миколи Злочевського та найбільшої газодобувної компанії Burisma буде мати інше позитивне значення – більш інтенсивна побудова енергонезалежної держави, оскільки Burisma Group зможе збільшити обсяги внутрішнього видобутку природного газу України та відрахування в бюджет країни.

Сьогодні Україну повинні об'єднувати будь-які проекти, які сприяють зміцненню обороноздатності країни та її політичної незалежності. За це сплачено висока ціна революцією і подіями після неї, вважає Кваснєвський.

“Це результат взаємної багатомісячної роботи двох команд – Генеральної прокуратури України та Burisma Group. Щоб зняти всі проблемні питання навколо діяльності компанії і продовжувати забезпечувати Україну природним газом, базуючись на принципах відкритості та прозорості, компанія пішла на безпрецедентні кроки у бізнес-спільноті України. Burisma Group стала першою компанією в Україні, яка надала гарантії того, що якщо в процесі слідства будуть виявлені порушення, компанія гарантує виплату всіх необхідних платежів", - йдеться в повідомленні Burisma Group про закриття всіх процесуальних і судових дій в Україні щодо компанії та власника Миколи Злочевського. За підсумками перевірок компанія додатково сплатила 180 млн грн у бюджет, всього ж за останні два роки підприємства Групи перерахували до бюджетів усіх рівнів понад 5 млрд грн.

Раніше Печерський суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України закрити справу проти Миколи Злочевського та зняти його з розшуку. ГПУ виконала відповідну постанову суду. Ці висновки цілком підтверджуються рішенням Британського суду в 2015 р. Після розгляду діяльності Миколи Злочевського в Україні за період з 2002 року по 2014 рік Британський суд ухвалив рішення на користь Миколи Злочевського та зобов'язав Бюро по боротьбі з фінансовими махінаціями в особливо великих розмірах (SFO) сплатити судові витрати відповідача.