КСУ відмовився розглядати конституційність мораторію на купівлю-продаж землі

Велика палата КСУ на засіданні відмовила у відкритті конституційного провадження

Фото з відкритих джерел

Конституційний суд України відмовив у відкритті конституційного провадження за поданням народних депутатів про скасування мораторію на торгівлю землями сільгосппризначення. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Як повідомляється, сьогодні, 1 листопада, Велика палата Конституційного суду України розглянула конституційне подання 69 нардепів, в якому оскаржувалася конституційність пунктів 14 і 15 розділу "Перехідні положення" Земельного кодексу України.

"Винесена постанова Великої палати Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі", - повідомляють представники суду.

Зазначеними пунктами законодавчо закріплюється заборона на купівлю-продаж сільськогосподарських земель.

Нагадаємо, закон про продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні був прийнятий 7 грудня 2017 року. Він набув чинності 1 січня 2018 року та буде дійсний до 1 січня 2019 року.

Раніше Світовий Банк заявив, що мораторій на продаж сільськогосподарських земель заважає українській економіці реалізовувати свої переваги і завдає збитків на мільярди доларів. Крім того, Європейський суд з прав людини рішенням від 22 травня 2018 року визнав чинний в Україні мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення порушенням прав людини.

Джерело: Конституційний суд України

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів