Украинское фото

Кабінет міністрів України на сьогоднішньому засіданні вніс зміни до Порядку надання щомісячної грошової допомоги особам, які проживають разом з інвалідом першої чи другої групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії потребує постійного догляду, на догляд за ним. Про це повідомили в прес-службі уряду.

Новини за темою: Кабмін запровадив нову форму тимчасового догляду та виховання дітей, які перебувають у складних життєвих умовах

У Мінсоцполітики пояснили, що згідно до ст. 5 закону України "Про психіатричну допомогу" держава гарантує грошову допомогу особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею. Досі розмір такої допомоги розраховувався як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не міг бути більше, ніж мінімальна заробітна плата.

Новини за темою: Кабмін схвалив зміни до закону про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою

Прийнятим парламентом 6 грудня минулого року законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" були внесені зміни до низки законів України, зокрема і в ст. 5 закону України "Про психіатричну допомогу". Цими змінами передбачено, що з 1 січня 2017 року розмір такої допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць.

Новини за темою: Кабмін схвалив Стратегію розвитку туризму та курортів до 2026 року

Прийняття сьогоднішнього документа, розробленого Мінсоцполітики, дозволить реалізувати внесені в закон України "Про психіатричну допомогу" зміни.