З відкритих джерел

Кабінет міністрів схвалив проект закупівлі ліків через міжнародні організації за кошти державного бюджету 2017 року. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду.

"Це той документ, який дозволить офіційно проводити закупівлі на 2017 рік у повному обсязі через міжнародні організації", - сказав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, представляючи проект розпорядження.

Він акцентував увагу на тому, що формування номенклатур закупівель за кошти 2017 року, на відміну від номенклатур попередніх років, здійснюється групою експертів, завдяки чому застарілі препарати з недоведеною ефективністю замінено на сучасні медикаменти згідно з новими міжнародними протоколами.

Новини за темою: Кабмін схвалив законопроект щодо держгарантій на медичні послуги та ліки

"Загалом затверджено 20 номенклатур, громадське обговорення інших 16 завершується вже сьогодні, тобто завтра-післязавтра ми затвердимо нові номенклатури", – сказав він.

Коментуючи поставки за кошти 2016 року, він зазначив, що наразі узгоджено близько 80% кошторисів з програмою розвитку ООН (ПРООН, UNDP), яка ще в грудні 2016 року почала поставляти в Україну препарати для АРВ-терапії та орфанних захворювань.

"Що стосується Crown Agents, їм дісталося найскладніше завдання, оскільки вперше в історії ми закуповуємо не тільки медикаменти, а й вироби медичного призначення - все, що стосується гемодіалізу, коронарографії та стентування. Тут все трохи складніше. Обіцяють здійснити поставки в червні. Вже здійснюються поставки препаратів для новонароджених", - сказав він.

Новини за темою: Гройсман опублікував карту аптек України, які долучилися до програми "Доступні ліки"

Крім того, він зазначив, що в міністерстві є проект внутрішнього наказу, який передбачає новий механізм розподілу витратних матеріалів для коронарографії та стентування.

Своєю чергою прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що в 2017 році необхідно компенсувати всі не поставлені за попередні періоди ліки.