Слов'янська ТЕС, фото з архіву
Сегодня
Сьогодні в "Урядовому кур'єрі" опубліковано рішення про продовження розпорядження Кабміну про продовження на місяць терміну дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії. Дані заходи передбачають зменшення обсягу споживання вугілля тепловими електростанціями, погодинне та аварійне відключення електроенергії, а також введення особливих графіків навантаження енергоблоків атомних електростанцій. Всі ці заходи спрямовані на запобігання дисбалансу між виробництвом і споживанням електричної енергії. Крім того, таким чином буде забезпечена безперебійна, стабільна робота енергетичної системи України.

Дане розпорядження уряд дав відповідно до ч. 4 ст. 29 Закону України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України" та п. 6 Порядку прийняття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 № 372 ( Офіційний вісник України, 2014, № 69, ст. 1933). Цим розпорядженням продовжується на один місяць термін дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, передбачених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2017 № 103 "Про прийняття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії".

Нагадаємо, 27 серпня 2014 р. Кабмін оприлюднив постанову № 372 "Про затвердження Порядку прийняття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електроенергії", схвалене Урядом 13 серпня 2014 року.

В документі зазначено підстави та процедура введення НС. Так, приводом для введення НС є пошкодження електроенергетичних установок і втручання сторонніх у роботу електроенергетичних установок.

Крім того, у постанові наведено критерії надзвичайного стану. Це зниження резерву енергопотужностей об'єднаної енергосистеми України нижче допустимого рівня протягом трьох діб і критичний стан забезпечення електростанція паливом.

Надзвичайні заходи передбачають обмеження цін на ринку електричної енергії, створення особливих умов для купівлі-продажу, експорту або імпорту електричної енергії.

Варто відзначити, що надзвичайні заходи можуть застосовуватися на період, що не перевищує один місяць, причому рішення про їх прийняття приймається на засіданні Кабміну України за поданням Міненерговугілля або НКРЕ.