Інфляція в Україні прискорилася до 16,2% у річному вимірі, - НБУ

Фактична інфляція перевищила прогноз Нацбанку

Споживча інфляція в Україні станом на серпень 2017 року прискорилася до 16,2% у річному вимірі, а індекс споживчих цін знизився на 0,1%. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

Повідомляється, що на прискорення інфляції у серпні вплинуло зростання цін на продукти харчування та цигарки, а також подорожчання на внутрішньому ринку м'ясо-молочної продукції.

"Фактична інфляція в річному вимірі перевищила траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в інфляційному звіті за липень 2017 року. Це насамперед обумовлено більш високими, ніж очікувалося, темпами зростання цін на сирі продукти харчування та тютюнові вироби. Як і в попередні місяці, до цього призвели фактори з боку пропозиції - несприятливі погодні умови навесні поточного року зумовили подорожчання фруктів і овочів, а значні обсяги експорту м'ясної і молочної продукції - її подорожчання на внутрішньому ринку", - йдеться в повідомленні.

У НБУ також відзначають, що до кінця року темпи зниження інфляції сповільняться всупереч прогнозам.

"У цьому році інфляція знизиться повільніше, ніж передбачалося в липневому прогнозі (до рівня 9,1%). Відповідно, інфляція більш істотно відхилилася від центральної точки цільового діапазону 8% +/- 2 п. п. до кінця 2017 року", - відзначили в Нацбанку.

Новини за темою: Річна інфляція в Україні майже удвічі перевищує закладену в бюджеті, - Бойко

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...