Інфляція у Венесуелі за рік перевищила 4000%

Тільки за січень цього року інфляція в країні склала 84,2%

Ніколас Мадуро РИА "Новости"

У Венесуелі з січня 2017 року по січень 2018-го інфляція в річному вираженні склала 4068%. Про це заявив голова комісії з фінансів та економічного розвитку парламенту Рафаель Гусман, передає unidadvenezuela.org.

Індекс гіперінфляції січня 2018 року, за його словами, склав 84,2%, що перевищує показники будь-якої іншої країни.

Відповідальність за ситуацію в економіці Гусман покладає на невдалі та неефективні заходи, які здійснювалися режимом президента Ніколаса Мадуро, що занурили країну у найглибшу кризу за всю історію.

Також він підкреслив, що прогнози на цей рік також є неоптимістичними.

Гусман переконаний, що тільки зміна сформованої системи дозволить відкрити потік інвестицій у Венесуелу, що дозволить полегшити міжнародні грошові перекази, які відправляють венесуельці своїм сім'ям.

"Єдиним відповідальним за цю трагедію, в якій ми живемо сьогодні, є Ніколас Мадуро", – вважає він.

Новини за темою: Мадуро оголосив про створення венесуельської криптовалюти El Petro

Член постійної комісії з фінансів та економічного розвитку Національної асамблеї парламенту Венесуели Андрес Елой Камехо підтвердив, що прогнози з інфляції на лютий і березень "дуже тривожні", зважаючи на те, що "в першому кварталі кожного року завжди фіксується менший рівень інфляції".

Раніше повідомлялося, що у зв'язку з потужною інфляцією та браком коштів у казні для закупівлі товарів за кордоном у Венесуелі гостро відчувається дефіцит продовольства. До того ж місцеві мешканці часто не мають можливості придбати навіть базовий набір продуктів через низьку зарплату.

Новини за темою: Грабежі на тлі інфляції і дефіциту продуктів: У Венесуелі військові взяли під охорону супермаркети

Нагадаємо, рейтингове агентство Standard & Poor's 14 листопада оголосило про частковий дефолт Венесуели. Заяву було зроблено після того, як Каракас 12 листопада пропустив крайній термін виплати 200 млн дол. за двома довгостроковими кредитами, а віце-президент Венесуели Тарек ель-Айссамі на зустрічі з міжнародними кредиторами не запропонував жодного виходу з фінансового глухого кута.

У межах санкцій Вашингтона раніше було заборонено купівлю нових венесуельських боргових цінних паперів будь-якими особами на території США, що перешкоджає реструктуризації зовнішнього боргу Каракаса.

Санкції проти Венесуели ввели также ЄС та Канада. 

Обмежувальні заходи було вжито у відповідь на політичну кризу в Венесуелі, що почалася навесні минулого року після рішення Верховного суду, яким розширювалися повноваження президента Ніколаса Мадуро й обмежувалися функції парламенту, підконтрольного опозиції.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів