Гройсман доручив Кабміну терміново розібратися з ціною на вугілля за формулою "Роттердам+"

За його словами, президент також висловив стурбованість цим питанням

112.ua

Необхідно терміново розібратися з ціною на вугілля за формулою "Роттердам+". Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на засіданні Кабінету міністрів, трансляцію якого вів телеканал "112 Україна".

"Хотів би ще на одне питання звернути увагу, що мене дуже хвилює – це формула формування ціни на вугілля, так звана формула "Роттердам+". Я вважаю, що в цій формулі формування ціни на вугілля є багато невідомих, і я вважаю, що позиція уряду має бути дуже чіткою – розібратися в цій формулі, зрозуміти, що там відбувається, і зробити все для того, щоб ця формула була прозорою і відповідала реальній ціні вугілля в Україні, і відповідала формуванню реальної ціни на електричну енергію", - сказав Гройсман.

Прем'єр повідомив, що вчора у нього була розмова з президентом України Петром Порошенком, який також висловив стурбованість цим питанням.

"Президент стурбований цим питанням теж, і тому сьогодні я б хотів, щоб ви, Степане Івановичу (Кубів), ви, Володимире Євсевійовичу (Кістіон), як профільний віце-прем'єр, Мінпаливенерго, залучіть, будь ласка, комісію з регулювання ринку електричної енергії та комунальних послуг. Нам треба розібратися, як формується ціна на вугілля, чому визначена формула "Роттердам+" і який є вихід з цієї ситуації. Зробити це треба терміново. Я вам даю тиждень на те, щоб ви внесли пропозиції, які розгляне і президент, і уряд, для того, щоб врегулювати цю проблему", - підкреслив Гройсман.

Новини за темою: Енергійне рішення: Навіщо Україні нова методика ціноутворення на вугілля

Нагадаємо, наприкінці квітня 2016 р. набрав чинності новий порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію, згідно з яким ціна на вугілля для електростанцій розраховується за формулою "вартість розвантаження вугілля в порту Роттердама + вартість його транспортування в Україну".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів